,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Екс-радник НГШ Натан Хазін: "Українське керівництво і командування ЗСУ не здатні здійснити необхідні оборонні реформи"
+1
Про це йдеться в матеріалі екс-радника НГШ Натана Хазіна в Kyiv Post.

На жаль, я не поділяю оптимізму полковника Гранта і не вірю, що ЗСУ можна привести до стану навіть найменшої ефективності.

Дозвольте мені розповісти про причини такої суворої оцінки.

Як зазначив Карл фон Клаузевіц, війна є лише продовженням політики з використанням інших засобів, тому ми повинні спочатку зрозуміти, що насправді не існує єдиної України з єдиним набором стратегій, але існує дві України, які дотримуються абсолютно різних наборів правил і політик. Якщо ви подумали, що це прозахідна та проросійська України, то ви помиляєтесь. Одна Україна існує для декількох кланів, які незалежно від будь-якої публічної позиції, політичної приналежності або бізнес-інтересів мають повний і міцний контроль над офіційною політикою, державними установами та природними монополіями. Якщо подивитись на історію будь-якого з нинішніх очільників української політики, головних правоохоронців, військових та керівників СБУ, то легко побачити, що вони перебувають на керівних позиціях протягом всієї новітньої історії України, у тому числі навіть наприкінці існування СРСР.

Звідси виникає незручне становище - до 2014 р. ці клани в Україні були щільно сплетені з російськими шляхом тісних ділових, політичних, фінансових і навіть сімейних зв'язків, і це мало змінилося навіть після революції в 2013 році та з початком збройного конфлікту з Росією.

Наприкінці 2013 року інша Україна, яка складалася з середнього класу, патріотичних та націоналістичних активістів, які страждали від несправедливих ​​утисків від клану Віктора Януковича, повстали проти олігархії та намагалися змінити долю країни.

На жаль, після чотирьох років збройного конфлікту, економічного спаду, десятків тисяч загиблих і поранених, сотень тисяч переселенців відбулось перерозподілення влади, під час якого олігархічні групи зміцнили свій контроль над владою ще більше, ніж за часів Януковича. Єдина відмінність полягає в тому, що зараз у цих владних структурах є менше таких кланів, але це лише консолідувало ці корумповані сили. За цікавим збігом обставин, рівень економічних зв'язків між Росією та Україною минулого року зріс майже вдвічі.

Через чотири роки імітації реформ єдине, що дійсно змінилося в ЗСУ, це нова форма та погони, подекуди стало кращим харчування і постачання та відродилась радянська військова доктрина. ЗСУ, без сумніву, зараз є "Маленькою Радянською Армією", як військовий інструктор з Ізраїлю Цві Арієлі правильно її назвав. Проблема в тому, що радянська військова доктрина дуже платформоцентрична і потребує масового застосування військ щоб подолати оперативну неефективність та недоліки персоналу. ЗСУ просто не має ресурсів для масового застосування сили, та й суспільство не прийме рівня збитків, який є звичайним для цього виду війни.

Найбільша проблема полягає у безперервній неправді, яку використовує командування ЗСУ, щоб ввести в оману як власне населення, так і західних партнерів. Командування ЗСУ зайшло у цьому так далеко, що навіть стверджує, буцімто Україна має найсильнішу армію в Європі, що вона на 90% сумісна зі стандартами НАТО, та іншу подібну маячню. На жаль, у цих висловлюваннях немає жодного слова правди, але після постійного повторення військово-політичне керівництво України та військове командування Сил Оборони України почало вірити в свою власну пропаганду, створюючи позитивний зворотний зв'язок. Крім того, завдяки радянському менталітету командування ЗСУ ігнорує дипломатичні спроби західних радників виправити ситуацію. Загальний рівень обману вражає, і це постійно руйнує і так вже досить негативний імідж ЗСУ серед союзників.

США та НАТО опинилися між молотом та ковадлом, оскільки для всіх очевидно, що військова реформа зазнала невдачі, однак, відмова від підтримки ЗСУ до початку проведення фундаментальних реформ надішле неправильне повідомлення політичним супротивникам, насамперед Росії, та може навіть підняти ставки у конфлікті на Донбасі та в інших місцях. З іншого боку, надання дійсно важливої ​​допомоги ЗСУ є недоцільним у поточній структурі С2, оскільки командири просто не зможуть належним чином скористатися цією допомогою без глибокої докорінної трансформації. Ось чому програма FMF надсилає обладнання з пониженими можливостями, такими як AN/TPQ WLS з вимкненим пакетом прицілювання або БПЛА RQ-11B Raven з не шифрованою передачею даних. Забезпечення більш розвинутих можливостей, на думку деяких американських військових експертів, буде просто дратувати Росію, але фактично не дасть жодних переваг ЗСУ. Те саме стосується і очікуваної поставки FGM-148 Javelin, що через невелику кількість пускових систем насправді не дасть значних переваг ЗСУ без необхідної операційної трансформації.

Сказавши це все, я твердо переконаний, що нинішнє українське керівництво і командування ЗСУ, повністю нездатні здійснити необхідні оборонні реформи. Це схоже на призначення лисиці охороняти курник - результат буде цілком передбачуваним та очевидним. Не треба навіть намагатися спробувати, щоб у цьому переконатися. Радянські командири не можуть побудувати нічого, крім радянського війська, і воно, на щастя, померло разом з СРСР ще 1991 року. Навіть Росія модернізує свої збройні сили, щоб відійти від радянської доктрини. На щастя, росіяни використовують застарілий "димарний" підхід, який має значні недоліки порівняно з сучасною західною військовою доктриною.

Хороша новина полягає в тому, що за останні чотири роки ЗСУ на своїх нижніх ланках зростив дійсно вражаючих, сміливих та яскравих молодих солдатів та командирів. Вони дійсно патріотичні, розумні і здатні до фундаментальних змін, якщо дати їм шанс. На жаль, ці безцінні ресурси останнім часом масово залишають ЗСУ, оскільки вони не бачать жодних шансів кар’єрного росту, і це потрібно негайно виправити.

Отже, що прихильники України на Заході повинні робити щоб вплинути на ситуацію? Перш за все, вони повинні тиснути на їхнє політичне керівництво, щоб зробити оборонну допомогу залежною від прогресу справжньої трансформації ЗСУ. Вони повинні переконатися, що їх уряди призначають сміливих військових радників з досвідом ведення війни Інформаційної Ери, які будуть гучно висловлюватись щодо необхідних змін.

Найголовніше, що жителі Західних країн через свої уряди повинні прямо сказати керівництву України, що ЗСУ у їх нинішньому вигляді потрібно повністю розібрати і побудувати абсолютно нове військо. Будь-які старші офіцери, які пройшли навчання в СРСР або Росії, повинні бути негайно звільнені. "Вибухова трансформація" є єдиним способом зробити Збройні Сили здатними завдати неприйнятного рівня шкоди ворогу, якщо він зважиться здійснити повномасштабне вторгнення. Нові ЗСУ мають прийняти доктрину війни Інформаційної Ери, щоб створити військо, яке буде фінансово посильним та здатним працювати за мережоцентричною доктриною.

Важливо, щоб ми зробили це якнайшвидше. Полковник Грант правильно зазначив, що Путінська Росія має знищити Україну задля шансу на власне виживання і спробує це зробити, коли буде готова, якщо тільки ЗСУ радикально не збільшать свої військові спроможності. Це різке збільшення не може бути досягнуте через повільні фейкові реформи нинішнього командування ЗСУ.

Руйнація України та її повернення в обійми Росії буде катастрофою для цивілізованого світу, оскільки це створить мільйони біженців, глобальну економічну кризу та можливість тотальної війни в Європі. Ми мусимо цього не допустити.

Натан ХАЗІН, екс-радник начальника Генштабу ЗСУ, засновник військової частини Генштабу, відомої як Аеророзвідка
censor.net.ua

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.