,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Резерви Нацбанку впали за місяць на $1,6 мільярда
0
Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

"Зменшення рівня міжнародних резервів упродовж минулого місяця зумовлене насамперед валютними інтервенціями Національного банку, спрямованими на згладжування надмірних коливань на валютному ринку, спричинених переважно психологічним чинником", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в січні на валютному ринку відчутно зріс попит на валюту насамперед через погіршення інформаційного середовища на тлі геополітичного напруження. Серед інших причин – сезонна активізація бюджетних виплат наприкінці 2021 року та високі ціни на енергоносії на світових ринках.

Щоб згладити коливання на валютному ринку і не допустити погіршення девальваційних та інфляційних очікувань НБУ продавав валюту. Зазначається, що це дало змогу вгамувати тимчасовий сплеск попиту на валютному ринку, й наприкінці місяця ситуація нормалізувалася, а НБУ повернувся до купівлі валюти.

Загалом у січні Нацбанк купив на валютному ринку $197,7 млн, продав – $1,51 млрд. Обсяги чистого продажу валюти Національним банком становили $1,3 млрд.

Також у Нацбанку додали, що загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті в січні становив $416,8 млн. Із цієї суми $186,2 млн були спрямовані на обслуговування та погашення внутрішніх держоблігацій (ОВДП), номінованих в іноземній валюті, $61,7 млн – на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП), а решта – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.

Натомість валютні надходження на користь уряду становили $146,9 млн, зокрема $143,4 млн надійшли від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті.

У регуляторі уточнили, що поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,6 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку.

Як повідомлялося, станом 1 січня 2022 року міжнародні резерви України становили $30,94 млрд, що на 6% більше, ніж на початок 2021 року.
biz.censor.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.