,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Офіс президента анонсував підвищення тарифу "Укренерго" для виплат за "зеленим" тарифом
0
Про це заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма заявив в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

"НКРЕКП має підстави переглянути тариф "Укренерго". Я не очікую, що тариф "Укренерго" зміниться ще більш ніж на 4-5 коп. Це незначно для кінцевого споживача, але остаточно закриє проблему фінансового балансу на ринку зеленої енергетики", – заявив Шурма.ю

Він додав, що досі Нацкомісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), формувала тариф на передачу, виходячи ухваленої Верховною Радою норми, яка передбачала оплату 20% вартості зеленої електроенергії з бюджету, але при прийнятті держбюджету на 2022 рік її дія була призупинена, що дозволяє регулятору скоригувати тариф.

За словами Шурми, тариф "Укренерго" необхідно збільшити приблизно на 10%, щоб забезпечити виплати у повному обсязі.

"Поточної ціни на електроенергію та вже затвердженого тарифу (345,64 грн за МВт-год без ПДВ, – ред.) у принципі достатньо, щоб на 90-95% збалансувати ринок "зелених", – зазначив він.

При цьому Шурма наголосив, що вважає вирішеною проблему із накопиченням боргів перед зеленою генерацією за рахунок випущених "Укренерго" євробондів, назвавши при цьому несистемними "певні винятки".

Як повідомлялося, 1 грудня минулого року НКРЕКП затвердила тариф НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії у 2022 році на рівні 345,64 грн/МВт-год (без ПДВ), що на 17,6% вище за тариф на 2021 рік (293,93 грн/МВт-год).

При цьому оплату 20% обсягу зеленої електроенергії регулятор не врахував у тарифі на передачу, врахувавши ухвалену у 2019 році норму законодавства про те, що 20% вартості зеленої електроенергії мають оплачуватись з держбюджету, хоча ані законом про держбюджет на 2021 рік, ні на 2022 рік таких витрат не передбачено.
biz.censor.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.