,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Частка енергоносіїв в структурі собівартості кілограма м'яса птиці складе 25-30%
0
Про це розповів Сергій Карпенко, виконавчий директор Асоціації «Союз птахівників України», під час прес-конференції «Зростання цін на енергоносії — загроза продовольчій безпеці України», передає кореспондент Agravery.com.

«Якщо на початку 2020 року в структурі собівартості кілограма м'яса птиці вартість енергоносіїв становила 1,6 грн, то вже на початку цього року — 2,11 грн, у листопаді — 4 грн, а в грудні — 6,4 грн. Зараз при тих цінах, які заявляють наші постачальники газу на січень 2022 року, а це 59−63 тис. грн/тис. м³. вартість енергоносіїв у структурі собівартості буде складати 14 грн, або 25−30%. В таких умовах наші підприємства вимушені будуть або скорочувати виробництво, або повністю його зупиняти», — коментує Карпенко.

За його словами, певна каста невеликих виробників 100% буде зупинятися, бо вони дивляться тільки на прибутковість бізнесу, якщо вона прибуткова — вони працюють, якщо не прибуткова, то вони зупиняються і чекають кращих часів.

Крім того, галузь птахівництва є одним із найбільших експортерів м'ясної продукції та яєць на світові ринки. 40% м'яса птиці експортується за межі держави, близько 30% виробництва яєць також експортується. З такими цінами на газ Україна повністю не конкурентоздатна, порівняно із основними гравцями ринку — Росією, Білорусією, Польщею, Аргентиною та Бразилією.

«Тобто сьогодні ми просимо і зранку було підписано звернення основних виробників м'яса птиці до уряду, знайти ті кроки, які дозволили б нам працювати в наступному році. Тобто знайти певні компенсатори, для того, щоб ціна на газ була прийнятна для виробників. Ми сьогодні не говоримо про те, що ми підвищуємо ціни, тому що їх необхідно підвищувати на 20−30%, що для вітчизняного споживача сьогодні просто є непідйомним. Я думаю що за цей час ми знайдемо з урядом спільні кроки для того, щоб не допустити зупинки виробництва взагалі та забезпечити продовольчу безпеку країни», — підсумував Карпенко.

Нагадаємо, курятина залишається найдоступнішим м'ясом на українському ринку.
agravery.com

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.