,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


У "Нафтогазу" вистачить газу для населення, для бізнесу доведеться імпортувати, – Вітренко
+1
Про це на брифінгу заявив голова правління компанії Юрій Вітренко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Якщо подивитися, скільки необхідно споживачам у портфелі "Нафтогазу", і при цьому врахувати той власний видобуток, який є, то ми побачимо, що цього опалювального сезону різниця між потребами наших споживачів і власним видобуванням становить 5,1 млрд куб. м газу . Ця різниця повністю покривається тими запасами, які є у підземці", – сказав голова "Нафтогазу".

Вітренко наголосив, що зараз "Нафтогаз" забезпечує практично всі потреби населення як через пряме споживання, так і через підприємства централізованого опалення, а також через бюджетні установи.

Водночас він зазначив, що "Нафтогаз" також має можливості для додаткового імпорту газу, але обсяг цього імпорту залежатиме від запитів з боку промислових споживачів, а також від можливостей української ГТС.

"Питання щодо додаткових обсягів імпорту вирішуватиметься з урахуванням додаткових потреб клієнтів "Нафтогазу", наприклад промисловості, якщо вона звертатиметься до "Нафтогазу", а також з урахуванням особливостей функціонування української ГТС, скільки фізично потрібно газу імпортувати, враховуючи обмеження щодо підйому газу з підземних сховищ на певну добу", – сказав Вітренко.

Зазначимо, що раніше ряд бізнес-асоціацій звертався до Кабміну з проханням встановити пільгові ціни на газ для окремих галузей промисловості через рекордне подорожчання цього виду палива.

Сам Вітренко наприкінці жовтня заявив про готовність НАК стати постачальником газу для покриття виробничо-технологічних витрат газорозподільних підприємств (обл- та міськгазів), що дозволить збалансувати їх тарифи на розподіл газу.

Як повідомлялося, за даними "Оператора ГТС", у січні - листопаді 2021 року Україна імпортувала 2,55 млрд кубометрів газу, експорт та реекспорт склав 2,21 млрд кубометрів. Таким чином, поставки природного газу в Україну з ЄС скоротилося у 6,1 раза (на 13,05 млрд кубометрів), порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

Зокрема, обсяг транспортування природного газу з ЄС до України у листопаді склав незначні 11,6 млн кубометрів. Натомість експорт разом із реекспортом газу з України до країн Європи порівняно з вереснем зріс на 21% і склав 579 млн кубометрів.
biz.censor.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.