,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Антимонопольний комітет оштрафував групу Roshen сина Порошенка на 280 мільйонів
0
Відповідне рішення АМКУ прийняв на засіданні у вівторок, 21 грудня, повідомляє пресслужба регулятора.

Зокрема, штрафи накладено на ТОВ "Інтерстарч Україна" (на загальну суму 210,19 млн грн), ПрАТ "Дніпровський КПК" (на 47,46 млн грн) та ПрАТ "Інтеркорн (на 25,98 млн грн), які пов’язані відносинами контролю через кінцевого бенефіціарного власника – Олексія Порошенка, сина п'ятого президента Петра Порошенка.

В АМКУ вказали підставою для накладення штрафів два порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на загальнодержавному ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів.

На думку АМКУ, порушення полягали у необґрунтованому підвищенні цін на патоку та сиропи протягом квітня-червня 2018 року, лютого-березня 2019 року та у жовтні 2020 року, а також у встановленні протягом 2018-2020 років різних умов до рівнозначних угод з покупцями цього товару без обґрунтованих причин.

Під час розгляду справи АМКУ прийшов до висновку, що у 2018-2020 роках група Roshen була єдиним виробником патоки на території України та найбільшим і найпотужнішим учасником ринку з частками 65,49% (у 2018 р.), 93,86% (у 2019 р.) та 79,75% (у 2020 р.). Єдиними її конкурентами протягом 2018-2020 років були імпортери з порівняно невеликими частками.

Також АМКУ встановив, що група є єдиним виробником крохмалю кукурудзяного на території України з частками 74,26% (у 2018 році) та 96,79% (у 2019 році).

"Враховуючи наведене, Комітетом визнано, що група у складі ПрАТ "Дніпровський КПК", ПрАТ "Інтеркорн" та ТОВ "Інтерстарч Україна" займала монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та сиропів в часових межах 2018-2020 роки", – наголошується у повідомленні.

Водночас АМКУ вважає, що протягом 2018-2020 років ціна на патоку та сиропи підвищувалася та знижувалася нею безсистемно, надаючи знижки окремим споживачам своєї продукції.

"Поясненням цьому може бути спроба групи таким чином завадити одному зі своїх найбільших покупців патоки перейти до конкурента (імпортера) – ТОВ "Амілко" (Ростовська обл. РФ), а також – не допустити переходу до нього інших покупців патоки, чиї потужності розташовані в східній частині України", – йдеться у повідомленні АМКУ.

При цьому Комітетом встановлено, що у цей час від асоціації "Укркондпром" почали надходити ініціативи щодо введення заборони на ввезення патоки з Російської Федерації, яку було введено у січні 2019 року.

Також АМКУ виявив застосування групою різних умов у договорах поставки патоки з покупцями без об’єктивно виправданих на те причин.

У підсумку АМКУ вважає, що такі умови були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку. Крім того, група Roshen могла отримувати істотні конкурентні переваги за рахунок вертикальної інтеграції шляхом придбання патоки для кондитерського виробництва за цінами меншими ніж для конкурентів.

Як повідомлялося, напередодні Державне бюро розслідувань направило п'ятому президенту України (2014-2019 роки), лідеру партії "Європейська солідарність" Петру Порошенку підозру у державній зраді та сприянні терористичним організаціям у рамках розслідування справи про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій у 2015 році. При чому підозру Порошенку підписував один із заступників генпрокурора Ірини Венедіктової, оскільки сама вона пішла у незаплановану відпустку.

Своєю чергою у пресслужбі партії "Європейська солідарність" назвали оголошення підозри Порошенку "політичним замовленням Зеленського, маніакально одержимого ідеєю розправи над своїм головним опонентом".
biz.censor.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.