,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Ціни на газ від "Нафтогазу" на біржі перевищили рекордні 55 грн/кубометр
-1
Про це йдеться у біржовому бюлетені, повідомляє спеціалізоване видання ExPro.

Ціни на газ від "Нафтогазу" на умовах післяоплати становлять 56 712 грн за тисячу кубометрів (грудень) та 56 892 грн за тис. куб. м (січень).

Разом з тим, пропозиції інших продавців коливаються у широкому діапазоні від 44 400 до 59 500 грн за тис. куб. м.

Зокрема, найнижчу ціну у понеділок вказувало СП "Полтавська газонафтова компанія" (ПГНК) – компанія пропонує до продажу 310 тис. кубометрів ресурсу січня по стартовій ціні 44 400 грн за тис. куб. м.

Ціни на природний газ на короткостроковому ринку у першій половині понеділка (20 грудня) також встановили рекорд – 49 617,65 грн за тисячу кубометрів (з ПДВ), новий історичний максимум. Загалом, було реалізовано 85 тис. куб. м газу з передачею протягом дня.

Основна причина різкого росту цін на газ в Україні – подальший ріст котирувань у Європі. Як повідомлялося, на початку понеділка ф’ючерсні ціни (ресурс січня) на нідерландському TTF досягли 148 євро за Мвт-год або вище $1 850 за тисячу кубометрів.

Зростання цін на газ у Європі зумовлене падінням поставок російського газу через газогін "Ямал - Європа" до 1,3 млн куб м на добу (20 грудня).

Водночас при переводі у гривні ціна газу у Європі становить близько 57 000 грн за тис. куб. м. Таким чином, газ в Україні торгується приблизно на 7 000 грн за тисячу кубометрів або на 17,5 євро за МВт-год нижче, ніж у Європі.
biz.censor.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.