,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Імпорт електроенергії з Білорусі відновився до максимальних значень після зміни постачальника
-1
Про це свідчать дані на сайті оператора енергосистеми НЕК "Укренерго".

Таким чином, імпорт повернувся на той рівень, на якому він здійснювався останнім часом до різкого падіння на 60МВт із 12 грудня та незначного зростання до 100 МВт 16 грудня, зазначає Інтерфакс-Україна.

До цього всі дні грудня електроенергія з Білорусі надходила потужністю від 398 до 900 МВт в залежності від часу доби.

690 МВт потужності перетину Білорусь-Україна на добовому аукціоні НЕК "Укренерго" на 17 грудня викупило ТОВ "Трейденергоресурс", ще 150 МВт – ТОВ "Електро Ком'юніті", яке раніше купило 60 МВт для імпорту на весь місяць. Результати добового аукціону на 18 грудня є аналогічними.

Раніше голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус пояснив падіння імпорту електроенергії на початку тижня призупиненням постачання з боку ТОВ "ТЕТ груп", яке купувало електроенергію в Білорусі через дубайського посередника Vector Energy. Ця ж компанія зараз вказана засновником ТОВ "Трейденергоресурс", хоча до 10 грудня її бенефіціаром та керівником в держреєстрі була Наталя Логвиненко, а до серпня 2021 року – Інна Якубовська.

Нинішній го бенефіціар ТОВ "Трейденергоресурс" та Vector Energy – громадянин ОАЕ Таріям Матар Мохамед Таріям – пов'язаний з власником консорціуму "ЄДАПС" Юрієм Сидоренком, зокрема він був вказаний співласником ТОВ "Інноваційно-індустріальна група" (раніше – "ЄДАПС-принт"). Схвально про цю компанію та її власника у 2019 році відгукувався голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Втім, пізніше він відкидав звинувачення у її лобізмі.

Як повідомлялося, імпорт електроенергії з Білорусі в Україну розпочався 6 листопада по 5 МВт щогодини. 7 листопада він здійснювався по 15 МВт протягом чотирьох годин з 16:00 до 20:00. Однак вже 8 листопада об'єм імпорту електроенергії з Білорусі зріс до 400 МВт-год щогодини. До 25 листопада включно імпорт електроенергії з Білорусі в торгову зону "ОЕС України" становив 415 МВт-год щогодини, з них 400 МВт-год імпортувала "ТЕТ Груп" Бутенка.

Нагадаємо, на грудень 2021 року доступ до пропускної спроможності міждержавного перетину для імпорту електричної енергії з Білорусі викупили чотири компанії. Найбільшу частку також викупила компанія "ТЕТ Груп". Зокрема, вона придбала перетин для імпорту 400 МВт на 1-31 грудня, 400 МВт на 1-19 грудня, 400 МВт – на 27-31 грудня.

Нагадаємо, за підсумками місячного аукціону на листопад 885 МВт потужності для імпорту з Білорусі викупила НАЕК "Енергоатом", ще 15 МВт – ТОВ "Електро Ком'юніті". Але "Енергоатом" фізичний імпорт електроенергії так і не розпочав, тому потужності перетину для імпорту з Білорусі виставляються на добові аукціони, на яких основні потужності для імпорту з Білорусі викуповувала "ТЕТ груп" Віталія Бутенка (по 400 МВт).
biz.censor.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.