,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Україна скасувала 35% мито на імпорт білоруської автотехніки МАЗ
-1
Відповідне рішення МКМТ від 6 грудня опубліковано в газеті "Урядовий кур'єр" та набуло чинності з моменту опублікування 8 грудня, передає Інтерфакс-Україна.

Як повідомлялося, Мінекономіки розпочало розслідування щодо фактів дискримінаційних дій з боку Білорусі за зверненням асоціації "Укравтопром". Українські підприємства, що випускають автобуси всіх класів, неодноразово звертали увагу на створення сприятливих умов для домінування на ринку білоруських транспортних засобів за наявності кількох вітчизняних виробників.

МКМТ України рішенням від 16 квітня встановила факти дискримінаційних та недружніх дій з боку Білорусі щодо українських підприємств автомобілебудування та застосувала адекватні, на її думку, заходи.

За даними Держмитслужби, у 2020 році за загальним кодом 8702 (моторні транспортні засоби для перевезення понад 10 осіб, включаючи водія), в Україну ввезено з Білорусі автобусів на $38 млн (60% загального імпорту) за повної відсутності експорту.

Вантажівки повною масою 5-20 тонн з Білорусі було ввезено на $10,4 млн, понад 20 тонн – на $34,13 млн (експорт був відсутній), спецавтомобілів за кодом 8705 10 00 00 – на $4 млн (експорту з України не було), за кодом 8705 90 80 90 – на $5,76 млн (вивезено на $0,05 млн.).

Водночас дистриб'ютор Мінського автозаводу Торговий дім "МАЗ-Україна" оскаржив це рішення в суді та зміг домогтися ухвали Окружного адміністративного суду Києва від 6 травня про його призупинення. У липні цей вердикт було підтверджено в апеляційній інстанції, а на початку листопада – Верховним судом.

"МАЗ-Україна" у своєму адміністративному позові просив визнати дії МКМТ та Мінекономіки протиправними, а рішення недійсними, зокрема, вказуючи на те, що "МАЗ-Україна" уклав договори на постачання продукції в Україну на суму понад 181 млн грн за ціною, яка враховувала спецмито, тобто до розгляду справи по суті контрагенти можуть розірвати договори поставок.
biz.censor.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.