,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Ціна газу для 450 тисяч споживачів "постачальника останньої надії" зросла до 47 грн за кубометр
-1
Як повідомляє пресслужба НАК "Нафтогаз України", це пов’язано із затримкою ухвалення рішень, які б дозволили автоматично перевести цих споживачів на річний тариф "Нафтогазу".

Так, "Нафтогаз" 25 листопада звернулася до Національної комісії, що здійснює регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з проханням якнайшвидше внести зміни до механізму ціноутворення на газ, що відпускається постачальником "останньої надії" (ПОН) — газопостачальною компанією (ГПК) "Нафтогаз України".

Також "Нафтогаз" запропонував НКРЕКП автоматично підключити побутових споживачів ПОН на базовий річний тариф "Нафтогазу", який становить 7,96 грн за кубометр газу (з ПДВ, без вартості транспортування). Однак таке рішення поки що не прийняте.

У "Нафтогазі" пояснили, що така можливість передбачена законом №2553, який було підписано 29 листопада.

Водночас в компанії нагадують, що "постачальник останньої надії" (ПОН) – це тимчасове рішення для споживачів, які лишилися без постійного постачальника газу і протягом двох місяців мають обрати нового. Послугами ПОН станом на 3 грудня користується 453,5 тис. споживачів.

"Діяльність ПОН суворо регламентована законодавством. Ціна газу постачальника "останньої надії" розраховується за формулою, затвердженою постановою уряду. І газопостачальна компанія зобов’язана постачати газ всім своїм споживачам за цією ціною, яка може змінюватися щодня. Наприклад, сьогодні вона становить 46,7 грн/куб. м газу", – констатують у "Нафтогазі".

"Нафтогаз" нагадує, що побутові споживачі, які отримують газ від ПОН, можуть укласти договір з ГПК "Нафтогаз України" про постачання газу за ціною 7,96 грн за кубометр.

В свою чергу, підприємствам теплокомуненерго (ТКЕ) та ОСББ з власними котельнями ГПК "Нафтогаз Трейдинг" пропонує підписати трирічні угоди з фіксованою ціною, яка на перший рік складає 7,42 грн за куб. м (з ПДВ, без вартості транспортування).

Для бюджетних установ та організацій діє пропозиція щодо постачання газу за фіксованою ціною 16,55 грнза куб. м (з ПДВ та вартістю транспортування).

Як повідомлялося, раніше у "Нафтогазі" констатували, що "Газопостачальна компанія "Нафтогаз Трейдинг" вже уклала близько 7 тисяч договорів постачання газу з бюджетними установами та організаціями на постачання газу з 1 грудня, однак залишилися ще понад 300 бюджетних установ та організацій в окремих регіонах України, що ще не завершили підписання угод. Ці 300 бюджетних установ після 1 грудня отримуватимуть газ від постачальника "останньої надії".

censor.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.