,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Популярные статьи
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


S & P: Україна може уникнути дефолту
  • 5 февраля 2010 |
  • 19:02 |
  • Batman |
  • Просмотров: 40815
  • |
  • Комментарии: 4
  • |
0
S & P: Україна може уникнути дефолту

Державні фінанси України будуть як і раніше відчувати тиск протягом 2010 року за відсутності більш послідовно проведених реформ в енергетичному секторі та пенсійній системі, прогнозує рейтингове агентство Standard & Poor's.

"Але навіть за цих умов - коли бюджет 2010 року не затверджений і ще тільки має відбутися другий тур президентських виборів - рейтингова служба Standard & Poor's продовжує вважати, що дефолт аж ніяк не неминучий", - йдеться в огляді агентства.

У звіті агентства, оприлюдненому в п'ятницю, 5 лютого, нагадується, що держбюджет України на 2010 рік досі не прийнятий.

На думку агентства, на практиці це означає, що як мінімум протягом першого кварталу уряд буде мати можливості здійснювати видатки на свій розсуд у рамках нижчого бюджету витрат, а в реальному виразі обсяг витрат може навіть знизитися.

"Ця ситуація дозволить дещо пом'якшити становище з" миттєвою "ліквідністю, однак вона навряд чи відновить довіру до економічного керівництву країни, оскільки означає пролонгацію електорального періоду і, отже, можливість затримки у відновленні відносин з МВФ", - наголошується в документі.

Крім того, за оцінками S & P, дефіцит консолідованого бюджету державного сектора в 2009 році перевищував трохи більше 8% валового внутрішнього продукту (ВВП) без урахування програми рекапіталізації банків у 2,3% ВВП і збільшення розміру пенсій у 2,5-7% ВВП відповідно прийнятому в жовтні минулого року Верховною Радою закону.

"Уряд України має серйозні грошові проблеми, що значною мірою зумовлено млявим внутрішнім попитом і проведенням другого туру президентських виборів, що позначаються на збиранні непрямих податків", - констатує рейтингове агентство.

Разом з тим, експерти S & P вважають вкрай обмеженими можливості уряду щодо залучення нового фінансування, і після першого кварталу, коли буде вичерпано таке джерело поповнення бюджету, як авансові платежі державних підприємств, проблеми з фінансуванням повинні загостритися, особливо у травні, на який припадає великий обсяг виплат за казначейськими облігаціями.

Агентство також вказує на той факт, що український електоральний календар як і раніше перевантажений і створює перешкоди для відновлення співпраці з МВФ.

Експерти додають при цьому, що навіть у разі відновлення програми з Фондом, отримання за неї $ 5,5 млрд. складе максимум 5,5% ВВП у фінансуванні бюджету.

"Повинні бути знайдені інші джерела фінансування. Але вони ще не з'явилися", - йдеться у звіті.

S & P також відзначає наявність ризику посилення тиску на НБУ з боку кіл, які виступають за монетизацію бюджетного дефіциту, тим більше, що новий президент країни протягом 2010 року призначить нового голову цієї установи.

"До цього часу НБУ стійко протистояв цьому тиску, погодившись лише на монетизацію вливань капіталу в банківський сектор, як це передбачала угода з МВФ", - наголошується в документі.

Крім того, за базовим сценарієм S & P, прийнятий у жовтні 2009 року закон про підвищення пенсій не зможе бути виконаний, а невиконання контрактних зобов'язань буде залишатися істотною за обсягом аж до відновлення програми МВФ, очікуваного навесні або на початку літа 2010 року.

"Цей сценарій передбачає високу ймовірність поступового поліпшення стану державних фінансів - особливо в разі прискорення зростання ВВП до 4%, як очікує S & P. Однак збереження політичної невизначеності означає високу ймовірність того, що ці зміни на краще будуть затримуватися або що їх не буде взагалі" , - йдеться в огляді.

Як повідомлялося, раніше заступник директора Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України Валерій Новицький заявив, що говорити про дефолт в Україні немає сенсу.

Нагадаємо, що 19 січня 2010 адміністрація Львова звернулася в держказначейство з проханням перерахувати кошти на виплату купона строком погашення 22 січня. Казначейство своєчасно не провело платіж. З огляду на пільговий період терміном два робочих дні, місто допустило дефолт 26 січня.

Нагадаємо також, що в кінці грудня херсонський губернатор Борис Сіленков заявив, що область стоїть на порозі бюджетного дефолту.


-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.