,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Львов согласился передать Одессе памятники воинам-освободителям
  • 7 июня 2009 |
  • 12:06 |
  • sereda |
  • Просмотров: 125833
  • |
  • Комментарии: 10
  • |
0
Львов согласился передать Одессе памятники воинам-освободителям


Депутатская комиссия по культуре Львовского областного совета приняла решение о передаче Одессе памятника воину-освободителю в городе Стрый.

Львов готов передать Одессе памятники советским воинам

Об этом сообщила депутат совета Светлана Фабрикант.

Как отмечает депутат, последнее слово остается за хозяевами памятника - Стрыйским районным советом, депутаты которого еще не приняли решения.

В свою очередь, депутаты Львовского облсовета заявили, что готовы передать все советские памятники Одессе бесплатно, в том числе и памятник на центральной площади Львова, отметила Светлана Фабрикант.

Как сообщалось ранее, Львовский областной совет обратился к мэру города Стрый с призывом демонтировать памятник советскому воину. Депутаты заявили, что монумент "унижает достоинство украинцев и память о людях, погибших в борьбе с московскими оккупантами".

Позже, 20 апреля, активисты Молодой гвардии Единой России провели митинги около зданий посольства Украины в Москве и консульства в Петербурге.

Позднее МИД Украины заявил, что данное решение Львовского облсовета не предусматривает каких-либо действий, связанных с памятниками воинам, погибшим за освобождение Украины в борьбе против нацистской Германии.

По материалам NEWSru.com
Эта же новость на Корреспондент.net

Источник

Рейтинг не убираю Первый поставлю кол mad

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Добавлю откуда "ноги растут"

Звернення депутатів Стрийської міської ради до громадських організацій, партій та жителів міста

Минуле нашого міста було складним і неоднозначним. Стрий пережив австро-угорську, польську, німецьку, большевицьку займанщини. Жоден із окупантів не був зацікавлений у духовному і національному зростанні українців.

У нашому місті народилося багато великих людей, котрі стали визначними постатями не лише місцевого, але й національного і європейського рівня. Ми пам’ятаємо їхню діяльність і вчинки, на яких самі вчимося і виховуємо наших дітей.

Стрияни вшанували меморіальними дошками і пам’ятними знаками багатьох визначних земляків, які боролися проти чужинецьких окупацій. Встановлено пам’ятники діячам, що будили національну свідомість, пам’ятний знак про формування в нашому місті Леґіону УСС, пам’ятники Степану Бандері - стриянину, Провіднику ОУН, Ярославу Стецьку – прем’єру Українського Державного Правління Української держави проголошеної Актом 30 червня 1941 р., меморіал жертвам большевицьких репресій…

І серед цих пам’яток, що є на вулицях міста у центрі Стрия, на майдані Ринок з 1965 року і досі стоїть споруда «ВОЇНАМ-ВИЗВОЛИТЕЛЯМ ВІД ТРУДЯЩИХ СТРИЙЩИНИ В ЧЕСТЬ ДВАДЦЯТИРІЧЧЯ ПЕРЕМОГИ РАДЯНСЬКОГО НАРОДУ У ВЕЛИКІЙ ВІТЧИЗНЯНІЙ ВІЙНІ». В самій назві є повне фальшування історії Другої світової війни і участі в ній українців.

Совєтський Союз розпався, Україна вже 18 років є незалежною державою. Але жителі Стрия і гості міста кожен день бачать солдата - «визволителя», який замість німецької окупації приніс іншу – большевицьку, як постійне нагадування про Красну армію – силової структури Совєтської влади, що принесла на своїх багнетах в кожне місто і село України «світле майбутнє». На стелі пам’ятника зазначені міста і військові операції захоплені Красною армією від Азії до Європи. Чи варто нагадувати, що ці країни лише в 1989-1991 роках (!) спромоглися повернути свою незалежність.

Після розвалу СССР в Стрию демонтували пам’ятники творцю найзлочиннішої у світі ідеології Лєніну, і тим хто впроваджував її в життя, а також були знесені символи мілітарної агресії Совєтського Союзу, ми відмовились від назв стрийських вулиць нав’язаних чужинцями. Слід зазначити, що т.зв. пам’ятник на майдані Ринок «не становить мистецької цінності і не перебуває під охороною держави», він не внесений у каталог-довідник «Пам’ятки історії та мистецтва Львівської області», виданий 2003 р. То чому ми терпимо поряд із собою символ окупації? Чому не звільняємось від цього рабського тавра підневільного народу?

Закликаємо громадські організації, політичні партії, громадян міста до дискусії «Чи потрібний нам символ большевицького режиму?» Чи не пора його демонтувати?

Не будьмо байдужі до того що нас оточує, щоб світ не збайдужів до нас!

«Круглий стіл» відбудеться 15.02.2009 р. о 18 год. в приміщенні МБК по вул.. С. Крушельницької.

Вот "голосовалка" на сайте:

Львов согласился передать Одессе памятники воинам-освободителям


А вот и сам памятник:

Львов согласился передать Одессе памятники воинам-освободителям


Наковырял тут

ПЫСЫ Правописание на высшем уровне, борцы за украинский язык cranky

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.