,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Студентам придется невесело: стипендию урезали в полтора раза
  • 25 июля 2012 |
  • 00:07 |
  • нах... |
  • Просмотров: 3496
  • |
  • Комментарии: 19
  • |
+2
В порядок индексации доходов граждан было внесено ряд изменений, в том числе они коснулись и украинских студентов.

Николай Азаров, премьер-министр Украины, внес изменения, согласно с которыми студенческая стипендия уменьшится в полтора раза. Такую информацию предоставил Независимый студенческий профсоюз «Пряма дія».

Если студент получал стипендию в размере от 720 до 800 гривен, то теперь, в соответствии с новым постановлением, он будет получать только 530 гривен. То есть каждый студент первого курса бакалаврата, специалитета и магистратуры теряет индексированную надбавку.

Надо отметить, что при этом цены на общежития во многих вузах выросли в два-три раза, а размер стипендии не увеличивался еще с 2008 года.

http://svit24.net/economic/71-economic/31820-studentam-prydetsja-neveselo-stypendyju-urezaly-v-poltora-raza
Зміни до порядку індексації стипендії в жодному разі не призведуть до зменшення стипендій!

На сайтах деяких інформаційних агентств з’явилося повідомлення з посиланням на окремі так звані студентські «захисні» організації щодо суттєвого зменшення грошових доходів студентів у зв’язку з затвердженням Кабінетом Міністрів України змін до порядку індексації стипендії (постанова від 13 червня 2012 року № 526).

Вважаємо за необхідне інформувати студентську громадськість про таке.

Останні зміни до порядку індексації доходів громадян направленні на приведення у відповідність механізму нарахування індексації стипендії до діючого механізму нарахування індексації заробітної плати та пенсії.

Тим, хто вперше стане стипендіатом (наприклад, першокурсники) або поновить своє право на отримання стипендій (наприклад, студенти, які втратили право на призначення академічної стипендії, а потім знову успішно склали семестровий контроль), стипендія буде індексуватися наростаючим підсумком з місяця призначення стипендії. Так само відбувається індексація заробітної плати працівнику, прийнятому на роботу, або пенсіонеру, який щойно вийшов на пенсію.

Рішення Уряду має на меті удосконалення нормативно–правової бази та унормування чинного механізму індексації й здійснено з повним дотриманням процедури підготовки документів такого рівня, включаючи погодження профспілок.

На сьогодні, до узгодження зазначеного документа, МОНмолодьспорту наголошує, що всупереч повідомленням в засобах масової інформації, новий порядок нарахування індексації стипендії не відноситиметься до студентів першого року навчання магістратури; студентів другого – четвертого року навчання бакалаврата тощо.

Нова редакція Закону України «Про вищу освіту», підготовлена МОНмолодьспорту і прийнята Урядом передбачає встановлення мінімального розміру академічної стипендії на рівні, не нижчому за прожитковий мінімум (на сьогодні це 1102 грн.). З прийняттям зазначеного Закону Верховною Радою України зникне необхідність у застосуванні порядку індексації стипендії взагалі.

Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма прокоментував ситуацію, яка склалася навколо питання про індексацію стипендій: «Студентські організації, які називають себе захисними, або виступають від імені «незалежних» студентських профспілок, просто не розібравшись та не вчитавшись в постанову Кабінету Міністрів України, починають писати звернення, навчившись аргументувати тільки одним – погрозою студентськими протестами. Хочу наголосити, що зміни до порядку індексації стипендії в жодному разі не призведуть до зменшення стипендій. Сьогодні ж мною підписаний лист та розісланий у всі вищі навчальні заклади України з проханням до ректорів провести роз’яснення щодо зазначеного питання серед профспілок та органів студентського самоврядування».

http://mon.gov.ua/index.php/ua/11090-zmini-do-poryadku-indeksatsiji-stipendiji-v

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.