,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


АвтоВАЗ займеться випуском плодоовочевої продукції
  • 12 февраля 2010 |
  • 21:02 |
  • brauerei |
  • Просмотров: 21399
  • |
  • Комментарии: 6
  • |
0
Російський автогігант АвтоВАЗ придумав ще одне заняття для звільнених працівників. У Тольятті Самарської області може з'явитися тепличне господарство на базі АвтоВАЗагро, дочірнього підприємства автовиробника.

Водночас експерти попереджають, що цей бізнес теж може виявитися збитковим.

Відзначимо, що зараз на АвтоВАЗі працює 102 тис. чоловік, до кінця першого кварталу більш 30 тис. осіб повинні бути звільнені.

Менеджмент заводу пояснює необхідність масових звільнень падінням попиту на автомобілі, а відстороненим від посад співробітникам має намір запропонувати нову роботу.

До цього тижня йшлося про роботу на заводі з виготовлення іграшок. Його в Тольятті збирається будувати консорціум з дев'яти іграшкових компаній. До речі, профспілка АвтоВАЗу вже називала цю пропозицію принизливою.

У той же час газета Самарское обозрение написала про те, що тепер у звільнених співробітників може з'явитися альтернатива - автоконцерн збирається зайнятися овочівництвом.

Так, його дочірня компанія АвтоВАЗагро вироблятиме огірки та помідори.

"Нам це здається непоганою ідеєю", - сказала в інтерв'ю газеті віце-президент АвтоВАЗу з корпоративного управління Поліна Гришина, відзначивши, що зараз складається бізнес-план.

Вона також сказала, що компанія оцінює інвестиції для запуску і сподівається на позитивний розгляд даного проекту в рамках програм розвитку малого і середнього бізнесу і зайнятості.

Компанія АвтоВАЗагро була заснована в 1969 році. Зараз вона управляє розсадником з вирощування саджанців дерев і чагарників площею 70 га і 3 га теплиць для вирощування квітів і саджанців у горщиках.

Крім сільськогосподарської діяльності, компанія пропонує лізинг садової та будівельної техніки, а також здає в оренду приміщення, наприклад гаражі, опалювальні автостоянки та складські приміщення.

Тим часом у Тольятті зі скепсисом поставилися до наміру підприємства. "Я чув про цю ініціативу. Я впевнений, що кожен повинен займатися своєю справою. А ось такі проекти тільки бентежать людей, але не дають ніякої впевненості в завтрашньому дні. Все це занадто хитко", - вважає депутат міської думи Тольятті Борислав Грінблат.

Також він нагадав, що в місті існувало, але нещодавно розорилося, тепличне господарство Інвестиції.

"На жаль вирощування овочів у теплицях - витратна справа, а віддача є не завжди", - констатував Грінблат.

Тим часом гендиректор Інституту кон'юнктури аграрних ринків Дмитро Рилько попередив автовиробника, що в Тольятті помідори можуть і не вирости: "Зазвичай овочівництвом компанії вважають за краще займатися в південних регіонах країни. У Самарській області не найвдаліший регіон для такого бізнесу. Тепличне господарство будувати досить дорого, а літній сезон тут занадто короткий ".

Як раніше повідомлялося, АвтоВАЗ готується підтримати програму утилізації старих автомобілів, починаючу діяти на території Росії з початку 2010 року, і може запустити цей процес на автогіганті до другої половини наступного року.
Link

Для справки: Группа Renault в 2009 году получила 3,1 миллиарда евро убытка, ее выручка сократилась на 10,8% до 33,7 миллиарда евро. Половину убытка - 1,56 миллиарда евро - Renault принесли ассоциированные компании.

370 миллионов евро убытка приходится на "АвтоВАЗ", в котором Renault владеет 25% акций. Однако наибольший вклад в убытки Renault - 902 млн евро - внесла Nissan. Еще 301 млн евро потерь принесла группа Volvo (производит грузовики, автобусы и т. д.), в которой Renault принадлежит 20%.

По данным "Ведомостей", в 2008 году вклад "АвтоВАЗа" в прибыль Renault также был отрицательным - российский автопроизводитель принес своему акционеру 117 миллионов евро убытка. В 2010 г. "АвтоВАЗ" должен выйти на уровень операционной рентабельности, обещал президент "АвтоВАЗа" Игорь Комаров. Но и в этом году компания принесет Renault убыток. По прогнозам аналитиков, чистый убыток "АвтоВАЗа" в этом году составит до 500 миллионов долларов.

Как сообщает РИА "Новости", в 2009 году продажи "АвтоВАЗа" снизились на 44% по сравнению с 2008 годом - до 349,49 тысячи машин. За прошлый год на "АвтоВАЗе" было изготовлено 294,7 тысячи автомобилей Lada, в том числе на экспорт - 34,7 тысячи машин.

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.