,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Популярные статьи
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Українських бізнесменів та експосадовців знайшли у витоку даних зі швейцарського банку "секрети Credit Suisse"
0
Проєкт розслідування витоку отримав назву SuisseSecrets – "Секрети Credit Suisse", повідомляють на сайті OCCRP.

Зазначається, що 48 видань із 39 країн кілька місяців вивчали витік даних про рахунки другого за обсягом кредитів банку Швейцарії. Загальна сума коштів на цих рахунках перевищувала $100 млрд. Це єдиний відомий випадок витоку даних про клієнтів із великого швейцарського банку. Журналісти з'ясували, що банк відкривав рахунки для причетних до корупції політиків і навіть злочинців.

Серед команди журналістів було українське видання "Слідство.Інфо". У витоку даних Credit Suisse виявилося 2,5 тис. українців, серед яких, зокрема, й олігархи Рінат Ахметов та Ігор Коломойський.

Зазначається, що свої рахунки у швейцарському банку Ахметов переважно ділив з топменеджерами керівної компанії його бізнес-групи SCM. Загалом журналісти виявили у них понад 50 банківських рахунків, баланс на одному з яких сягав 497 млн франків у 2016 році.

Зі свого боку адвокати SCM зазначили, що наявність рахунків компанії у великому швейцарському банку "не є ані новинною, ані особливо цікавим".

Водночас, пише "Слідство.Інфо", якщо рахунки Ахметова були напряму пов’язані з його бізнесом, то походження рахунків Коломойського не здається таким очевидними.

У нього був один рахунок на своє ім’я, на якому було понад 27 млн швейцарських франків. І ще один рахунок на імена його матері, дружини та дочки. Цей рахунок мав баланс понад 3 млрд франків у 2007 році.

У коментарі журналістам він заявив, що ані він, ані його родина не має рахунків в цьому банку, а ті, про які дізналися журналісти, були рахунками в іншому банку, який потім купив Credit Suisse.

"І на нього (цей банк, – ред.) приходили гроші від продажу активів Evraz а також від продажу акцій Evraz, а потім ці гроші перекинули до Кіпрської філії "Приватбанку", і вони зберігалися там. Моя сім’я до цих грошей жодного стосунку не мала. Вона мала право користування, це про всяк випадок, раптом зі мною щось трапиться...Просто скажіть, що всі гроші пішли в "Приватбанк" і знаходилися там. Щоб не було розмов, що ми щось стягли з "Приватбанку", а навпаки, ми туди надсилали гроші, які отримували з інших активів та інших бізнесів", – зазначив він.

Послугами Credit Suisse також користувався російсько-український бізнесмен Павло Фукс. Він став клієнтом банку у 2014 році, і його рахунок налічував 17 млн франків у 2015 році.

Фукс відомий тим, що викупив 2 млрд грн боргу Київського метрополітену. А у 2021 році він потрапив під санкції РНБО через зв’язок з нафто-газовими махінаціями часів Януковича – зокрема, через придбану ним компанію "Голден Деррік".

Також клієнтами швейцарського банку були: бізнесмен та митний брокер Орест Фірманюк, якого ексочільник Держмитниці Максим Нефьодов називав "контрабандистом №1 України"; ексголова Державної фіскальної служби Роман Насіров, якого звинувачували у завданні державі збитків на 2 млрд грн; колишній прем’єр-міністр Павло Лазаренко, ексголова СБУ Валерій Хорошковський та інші.

Також зазначається, що рахунок у Credit Suisse використовували в схемі, яка збанкрутувала українську агропромислову компанію "Мрія Агрохолдинг".
biz.censor.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.