,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Популярные статьи
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Росія закрила вільний доступ до українських портів під приводом навчань
0
Про це повідомляє командування Військово-морських Сил Збройних Сил України.

"Прибережними попередженнями (ПРИП 41/22, 42/22, 43/22) Росія оголосила обширні райони Азовського та Чорного морів небезпечними для плавання на період з 13 по 19 лютого у зв'язку із проведенням навчань, які передбачають ракетну та артилерійську стрільбу", – йдеться у повідомленні.

Командування ВМС ЗСУ наголошує, що у такий спосіб РФ в черговий раз продемонструвала зловживання міжнародним правом.

"Вказані дії є черговою загрозою суверенітету України у її територіальному морі та суверенним правам у виключній морській економічній зоні. Перекриваючи рекомендовані морські шляхи Російська Федерація практично унеможливила свободу судноплавства у вказаних районах та можливість суден вільно заходити в морські порти України, особливо в Азовському морі, що беззаперечно є порушенням як духу так і букви Конвенції ООН з морського права, 1982 року", – зазначається у повідомленні.

Як пояснили у Адмінстрації морських портів України (АМПУ), зазначені райони навчань перекривають так звані рекомендовані шляхи руху суден до морських портів України.

Таким чином буде повністю заблокований доступ суден до українських портів на Азовському морі, а обхідними маршрутами у Чорному морі зможуть скористатися лише судна з обмеженнями за осадкою.

"Рух суден рекомендованими шляхами до морських портів України в Азовському морі буде заблокований на весь період проведення зазначених заходів. Що стосується портів Чорноморського басейну, то рух суден у Чорному морі зможе здійснюватися лише з відхиленням від рекомендованих шляхів, в обхід зон проведення бойових стрільб, відповідно – з обмеженнями за осадкою суден", – наголошується у повідомленні АМПУ.

Своєю чергою Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв’язку з рішенням Російської Федерації про блокування частини акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки.

"Безпрецедентна за охопленням площа проведення маневрів практично унеможливлює судноплавство в обох морях. Йдеться про суттєве і необґрунтоване ускладнення міжнародного судноплавства, передусім торговельного, що може викликати складні економічні та соціальні наслідки, насамперед для портів України", – наголошується у заяві МЗС України.

У міністерстві наголошують, що подібні агресивні дії Російської Федерації є неприпустимими.

"Вони демонструють неприкриту зневагу до норм і принципів міжнародного права, зокрема Статуту ООН, резолюцій Генеральної асамблеї ООН та Конвенції ООН з морського права. Україна працюватиме спільно з партнерами, насамперед країнами Чорноморського регіону, для того, щоб такі дії російської сторони отримали належну оцінку та відповідь", – підкреслюють у МЗС.
biz.censor.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.