,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Зеленський заявив про початок виконання угоди про закупівлю локомотивів Alstom на 900 мільйонів євро
0
Про це заявив президент України Володимир Зеленський на спільній із президентом Франції Емманюелем Макроном пресконференції, передає Інтерфакс-Україна.

"Сьогодні ми фіналізували домовленості та перевели у практичну стадію реалізацію дуже важливого проекту про постачання 130 локомотивів кампанії Alstom на суму 900 млн євро", – сказав Зеленський.

Він також додав, що фіналізовано домовленість щодо постачання в Україну 370 одиниць пожежно-рятувальної техніки французької компанії Desautel SAS на 300 млн євро.

Як уточнили згодом в "Укрзалізниці", сьогодні був підписаний протокол про співробітництво, який фіксує ключові домовленості між компаніями.

Протокол підписали голова правління АТ "Укрзалізниця" Олександр Камишін та гендиректор компанії Alstom Анрі Попар-Лафарж.

Протокол передбачає унікальні умови для поставок, зокрема надання фінансової позики на 14 років казначейством Франції та банківським консорціумом у розмірі 85% від вартості контракту. Авансовий платіж за поставку електровозів складає 15%.

"У разі успішної реалізації намірів, українські залізничники зможуть отримати 130 нових електровозів, з них 50 електровозів, які працюють на змінному струмі і 80 двосистемних (які можуть працювати і на змінному і на постійному струмі)", – йдеться у повідомленні.

Водночас голова "Укрзалізниці" Олександр Камишін нагадав, що перемовини щодо цієї угоди почалися ще в 2018 році, тривали три роки і завершились минулого року підписанням відповідної міжурядової угоди.

"Попереду ще багато роботи щодо обговорення технічних деталей, але більша частина перемовин позаду", — додав Камишін.

Як повідомлялося, раніше Alstom заявляв про готовність підписати комерційну угоду про постачання 130 електролокомотивів "Укрзалізниці" у жовтні 2021 року. Водночас в компанії зазначали, що переговори щодо цього контракту ведуться вже третій рік.

Нагадаємо, 13 травня 2021 року Україна та Франція підписали міжурядову угоду про офіційну підтримку оновлення парку вантажних електричних локомотивів АТ "Укрзалізниця". В рамках угоди передбачається постачання 130 вантажних електровозів виробництва концерну Alstom. Очікується, що фінансування проекту буде здійснюватись за кошти французького кредиту.

Під час попередніх переговорів з представниками Alstom було досягнуто домовленості, відповідно до якої не менше 35% комплектуючих для цих електровозів повинні вироблятися на українських підприємствах.

Пізніше Alstom заявив, що перші 10 електровозів будуть повністю вироблятися у Франції і лише починаючи з 11-го електровоза у виробничому ланцюжку будуть задіяні українські підприємства.

Крім того, представники концерну висловили намір досягти рівня локалізації в 35% не за рахунок виробництва локомотивів, а за рахунок їх подальшого ремонтного обслуговування.

Alstom – один із світових лідерів (поряд із Siemens та Bombardier) у виробництві енергетичного обладнання та залізничного транспорту. Працює більш ніж у 70 країнах, загальна чисельність персоналу складає близько 70 тис. осіб.
biz.censor.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.