,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Китай відмовився реструктуризувати кредит для ДПЗКУ, його почала виплачувати держава
0
Про це йдеться у відповіді Міністерства економіки на запит Українських новин.

"За інформацією, наданою АТ "ДПЗКУ", на виконання кредитного договору від 26 грудня 2012 року, укладеного між АТ "ДПЗКУ" та Експортно-імпортним банком Китаю, товариство сплатило частину чергового платежу в сумі $8,8 млн, що становить близько 9% від суми платежу", – повідомили у Мінекономіки.

В міністерстві нагадали, що при укладенні кредитного договору з Ексімбанком Китаю уряд України надав державну гарантію своєчасного виконання позичальником (АТ "ДПЗКУ") всіх платіжних зобов'язань за кредитним договором та взяв зобов'язання сплатити суму, яку не може виплатити позичальник, у строк не пізніше 20 робочих днів від отримання письмової вимоги кредитора.

"Мінфін у повному обсязі здійснить доплату неоплаченої суми за АТ "ДПЗКУ". Необхідні документи на оплату вже оформляються відповідно до регламенту", – уточнили в Мінекономіки.

У міністерстві додали, що станом на сьогоднішній день заяви до суду про відкриття провадження у справі про банкрутство ДПЗКУ не подавалися.

Водночас в Мінекономіки нагадали, що з метою забезпечення виконання зобов'язань ДПЗКУ перед Ексімбанком Китаю було створено Міжвідомчу робочу групу, за результатами роботи якої урядом України надіслано листа до Державної Ради КРН з пропозиціями про внесення змін до кредитного договору, однак уряд Китаю дипломатично ухилився від переговорів та запропонував вирішувати питання реструктуризації на рівні "відповідних органів". На практиці це означає, що далі відбуватимуться переговори щодо лінії ДПЗКУ – "Ексімбанк Китаю".

"Наразі Ексімбанк Китаю відмовив у реструктуризації. Проте українська сторона продовжуватиме наполягати на реструктуризації. Це питання буде на порядку денному візиту української делегації до Китаю на Олімпійських іграх у лютому 2022 року", – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, раніше керівник ДПЗКУ Василь Коваленко заявив про відсутність коштів для виплати за кредитом у січні, в інтерв'ю БізнесЦензору він також розповідав про плани залучити кредит у українських банків для розрахунків з Ексімбанком Китаю.

Докладніше читайте в матеріалі: Керівник ДПЗКУ Василь Коваленко: Коштів на рахунках для погашення наступного траншу китайського кредиту вже недостатньо

За даними Міністерства фінансів, станом на початок 2021 року ДПЗКУ мала заборгованість по залученим під держгарантії запозиченням на суму 29,7 млрд грн. За оцінками Мінфіну, враховуючи збиткову діяльність ДПЗКУ, є висока ймовірність настання гарантійних випадків за зобов’язаннями вказаної держкомпанії у 2022 році – на 6,3 млрд грн, у 2023 році – на 6 млрд грн, у 2024 році – 5,7 млрд грн, візначав Finbalance.

Yагадаємо, у 2012 році команда Віктора Януковича домовилась з Китаєм про $3 млрд кредиту під державні гарантії для "Державної продовольчо-зернової корпорації" (ДПЗКУ). Половина суми надійшла грошима. $1,5 млрд були надані Україні під 7% річних. Інша половина мала бути товарним кредитом, однак він так і не був реалізований.

Умови кредиту передбачали, що ДПЗКУ протягом 15 років буде продавати ССЕС близько 6 млн тон зерна щорічно із знижкою в $5 на тоні від індексу китайської біржі.

Однак із $1,5 млрд наданого кредиту близько $300 млн було вкрадено менеджерами ДПЗКУ, яких за 10 років змінилось півтора десятки. Державна корпорація інвестувала всього близько $40 млн. А $1,05 млрд 5 років пролежали в "Укрексімбанку" на депозиті.

ССЕС замість 60 млн тон зерна, передбачених контрактом, за 10 років купила всього 6 млн тон. В підсумку, Україна має віддати Китаю близько $3 млрд тіла і відсотків за кредит, яким майже не користувалась. $1,3 млрд вже виплачено, з яких тіло кредиту складає $0,6 млрд. Ще $0,9 млрд "тіла" треба виплатити протягом наступних 5 років плюс відсотки.
biz.censor.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.