,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Що буде після виборів - можливі сценарії
0
Сьогодні країна перебуває у лихоманці президентських виборів. А тому мало хто задумується, а що ж буде після них. В пароксизмі протистояння забувається про все – в тім і про майбутнє. Головне перемогти і урвати якийсь шматок чи комусь щось нарешті довести. Заруба і взаємна ненависть вже стала небезпечною для існування України як держави. Всі воюють з усіма. Без правил.

Ну добре. Хтось та виграє.

Виграє хтось з основних претендентів. А їх, хай вибачать інші, деяких з яких шаную, є троє – Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко, Петро Порошенко. Тут вони стоять у порядку рейтингу, який є на даний момент, але який зовсім не є остаточним.


Уникатиму характеризування кожного з них і тієї України, яку вони будуватимуть. В цих своїх міркуваннях я хотів би спробувати побачити розклад сил у майбутньому українському політичному просторі десь через рік. Пишу – у майбутньому українському політичному просторі – з зауваженням – якщо він буде.

Тобто одразу маємо усвідомити, що щонайперше подальші сценарії проведення виборів і імплементації їхніх результатів у життя є два:

Перший – відносно мирний, коли всі учасники виборів так чи інакше, з опором чи ні, під внутрішнім і зовнішнім тиском визнають його результати і перейдуть до облаштування українського політичного простору, признавши право переможця;

Другий – катастрофічний, коли один, а може і не один з претендентів не визнає вибори, перейде до організації чергового Майдану, у протистояння втрутиться режим Хуйла, відхопивши наступний шмат України – і фронт стоятиме десь на Захід від Харкова та Мелітополя, під Дніпром. Що діятиметься з нашими західними кордонами – не відомо.
Але припустімо, що найгірших сценаріїв не буде.

Отож, розгляньмо цивілізовані, відносно мирні сценарії:

Допустимо мудрий український народ вибирає президентом Володимира Зеленського

Зеленський не має ні партії, ні консолідованої групи керівників різних рівнів. Така собі голова без тулуба, ручок та ніжок. Заповнити широченні обрії чиновничих вакансій найрізноманітнішого рівня своїми людьми у нього немає. А державний апарат, ой, як вміє, перетворити такого завішеного у повітрі керівника будь-якого рівня у маріонетку чи паяца. Це свого часу сталося з Віктором Ющенком, якого Юлія Тимошенко так само підвісила у повітрі і перетворила на декоративну фігуру. І Коломойський тут не допоможе. Бо кадрів і у нього не багато, а кадри, як відомо, вирішують все. Які дії вчинятимуть ті надпотужні групи інтересів, які гуртуються довкола Порошенка і Тимошенко. Спеціально пишу – не Порошенко чи Тимошенко – а саме групи інтересів, а це спільноти, які, подобається це кому чи ні, володіють своїми кадровими потенціалами і можуть, правда різною мірою, блискавично змінити політичний ландшафт. Таку блискавичну зміну політичного ландшафту здійснив свого часу Янукович і Партія регіонів. Отож колективні Порошенко і Тимошенко зроблять все, а це не важко, щоб до парламентських виборів перенести центр прийняття політичних рішень у Верховну раду та Уряд, який вона ж контролюватиме. При цьому Тимошенко може зробити спробу все ж погодити інтереси з Коломойським. Що, зрештою, можливе. І тоді колективний Порошенко змушений буде перейти в опозицію. Тобто за умови обрання Зеленського Україна перетвориться у чисто парламентську республіку з декоративним і безсилим президентом. І це в умовах війни, коли країна потребує центру прийняття швидких, а не розмазаних по фракціях і сесіях рішень – не забуваймо – всі ці процеси супроводжуватимуть дії Хуйла. Не слова, а дії. В умовах такого паралічу української державної машини слід очікувати подальшого здійснення планів Хуйла по поступовому і територіальному, і політичному поглинанню і повільному перетравленні України. Вибір Зеленського не запобігає, а стимулює подальші агресивні дії Хуйла.

Допустимо мудрий український народ вибирає президентом Юлію Тимошенко

Знову ж Зеленський шансів не матиме. Тимошенко він як популіст не потрібний. Тай Коломойський їй ні до чого. Хіба що підімне його фракцію у наступному парламенті. Не думаю, що Порошенко, колективний Порошенко, піде на організацію якогось Майдану. Колективний Порошенко спробує сформувати у Верховній раді велику фракцію. Звісно, вона буде рихлою і неконсолідованою. Однак буде. Вона буде суперничати з більш консолідованою і чималою фракцією Тимошенко – тут дисципліна буде, як завжди, залізною. Інтрига полягатиме тільки у тому, чи зможе колективна фракція Порошенка стати істотною противагою президенту Тимошенко. Тут я б поставив багато знаків запитання, бо БПП дуже вже мозаїчне. Якщо ні – то Тимошенко прийде надовго. У моїй віковій перспективі – назавжди. Однак є інше запитання – а якою буде її політика щодо ЄС, США, та Росії? Якщо щодо Росії її позиція на ділі, а не на словах, не буде однозначною – за формулою "перемога і все", то це рано чи пізно призведе до внутрішнього вибуху – в Україні вже є доволі потужні верстви населення, які не потерпять зміни курсу держави на проросійський – як би його не маскували. Тимошенко не дуболом і боягуз Янукович. З іншого боку Тимошенко, як політик вкрай прагматичний, могла б проводити і прозахідну політику, однак щось там не спрацьовує. Не ті цінності чи що. Чи щось знають. Одним словом – непонятка. Тому при Тимошенко ми знову ходитимемо в тумані невизначеності – не то красиві, не то розумні – ходитимемо по лезу бритви. Як при президенті Кучмі. Нас заставлять бродити у тумані – і Хуйло, і Захід. Не смертельно. До часу. Буде наростати те, що ми ненавидимо найбільше – наша втома від самих себе і свого отакого кружляння у тумані невизначеності – як Білорусь. Чи буде при президенті Тимошенко активна інтервенція та анексія наступних територій? Не думаю. Хуйло сподіватиметься на те, щоб домовитись з Тимошенко – з радістю "поверне" ОРДЛО. Правда про Крим назавжди забудуть – це базова умова будь-яких перемовин з Хуйлом. І всі будуть задоволені, особливо у ЄС – стурбовано задоволені. І далі пострілюватимуть на тому східному фронті, як і тепер. Та Україну розриватиме зсередини. І не тому, що це буде інспірація Хуйла, а тому, що дійсно в Україні дійде до логічного завершення розділення води та олії, людей, які бачать, попри все, своє майбутнє в Європі, які смертельно втомилися, і тих, які в цьому не переконані. І ми знову вийдемо на нове коло справді внутрішнього протистояння. Це якщо Тимошенко так і не знайде порозуміння з Заходом і не піде рішуче західним курсом. Чи це можливе – судіть самі. А тут підіспіють нові покоління, які ще не умивалися кров'ю на Майданах – от і буде нагода – кожному поколінню своя революція. Але це років десь так через десять-п'ятнадцять. А реальна окупація Криму та Донбасу продовжуватиметься – навіть, якщо те ОРДЛО ввібгають в Україну. Хуйло звідти не піде. Тобто Хуйло буде пробувати перетравлювати Україну зсередини – повільно, проте невідворотно.

Допустимо мудрий український народ вибирає президентом Петра Порошенка


Цей вибір повністю залишає за бортом політики Зеленського, бо він явище у політиці і несамостійне і випадкове. Однак не залишає поза політикою Юлію Тимошенко. Допустимо, що вона не піде на розгортання чергового Майдану, криптовійськового протистояння воєнізованих формувань, які з нею афіліюватимуться, а вони є, і вони у стартовій позиції – і це, на жаль, українська реальність. Допустимо, що вона не апелюватиме до державних українських силових відомств, які, як бачимо по-різному бачать свою лояльність державі... Звісно, вона всі сили прикладе до того, щоб восени сформувати у наступній Верховній раді надпотужну фракцію та об'єднання фракцій. І таким чином, вона спробує так само, якщо не підвісити президента Порошенка у такій гротескній формі, як це можливо зробити із Зеленським, то істотно збалансувати його впливи. Після мегатон фейків і компромату, які вивалюють у публічний простір парламентський політичний реванш Тимошенко більш ніж реальний. Яку позицію займе вона щодо дій президента Порошенка відомо – рішучу і жорстку. Отож, можемо отримати так само параліч влади, проте частковий, бо такої потужної парламентської підтримки Порошенку, як є сьогодні, у наступній Верховній раді навряд чи вдасться забезпечити. Однак, при цьому збережеться не лише гібридна війна, але й гібридний мир. Ну от як нам всім не хочеться перемоги, чистої і прекрасної – ми маємо гібридний мир, мир, в якому ніхто не бомбить Києва чи Львова, де може виглуплятися якась maruv – ми не цінуємо тієї розкоші обпльовувати один одного сидячи на диванах перед телевізорами через цю maruv – а могли б мерзнути разом з дітьми та убогими клунками на західних кордонах України, як сирійці, втікаючи від "освободителей" та ракетних обстрілів. Так, це мир корумпований, так, гинуть наші воїни, так, ми не можемо дати ворогу по зубах як належиться – це мир гібридний, але мир. Такий самий мир має і Ізраїль. Теж з корупційними скандалами, теж гинуть хлопці... Ні Ізраїль, ні ми його не обирали, але на разі нічого іншого не маємо і не швидко матимемо. Ізраїль виборює справжній мир сімдесят років – три покоління... На жаль. Що зовсім не означає, що ми повинні змиритися з тими перекосами часу президента Порошенка, які так опукло показала нам ця виборча кампанія. Та вибір президентом України Петра Порошенка блокує широкомасштабні анексії Хуйла. Хуйло і далі руйнуватиме Україну зсередини – як і сьогодні. Однак цей гібридний мир відкриває Україні часову перспективу і далі продовжувати формувати своє європейське майбутнє – так з усім тим, що нас так втомило, проте йти далі обраним курсом. Довгим шляхом у дюнах...


Отож, спокою не очікуймо. І не потрібно один одного звинувачувати в тому, що дожити спокійно нам не вдасться. На жаль Україна опинилася не у тому місці, і не у тому часі, щоб очікувати на справжній мир. Тож, вибираючи думаймо. І будьмо реалістами, а не мрійниками чи злостивцями.

Головне не зірватися у широкомасштабну війну – і між собою, і з Хуйлом. А це більш ніж реально.ua24ua.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.