,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Я-українець, а не росіянии», заявив 85-річний американський актор ДЖЕК ПАЛАНС
  • 21 февраля 2019 |
  • 22:02 |
  • polvic |
  • Просмотров: 349
  • |
  • Комментарии: 1
  • |
0
«Я-українець, а не росіянии», заявив 85-річний американський актор ДЖЕК ПАЛАНС на російському фестивалі і відмовився від нагороди президента Росії.
Він народився 18 лютого 1919р. У Латімер-Майнзі (Пенсильманія, США) у родині емігрантів з України Палангнютіків. Батьки назвали його Володимиром, а Джеком (Jack Palance) він став згодом. Його батько походив із села Іване-Золоте Тернопільскої області, а мати зі Львовщини.

Джек став втіленням американської мрії – тієї яка вимагає важкої роботи над собою, але дозволяє стати тим, ким хочеш. Він створив себе сам, - працював на вугільній шахті, займався професійним боксом. І навіть мав спортивне псевдо Джек Браззо. До речі, в спорті він досягнув значних результатів – побив рекорд за кількістю безперервних перемог, більшість із яких завершувалися нокаутом.
З початком Другої світової війни Джек завершив боксерську кар`еру і пішов на службу до військово-повітряних сил США. Під час одного з навчальних польотів на бомбардувальнику Б-24 його літак раптово спалахнув. Джек врятувався, але обличчя вогонь спотворив до невпізнанності. Після того були довгі місяці лікування, кілька пластичних операцій та пересадки шкіри. Однак шрами на його обличчі все ж залишилися. Пізніше, вони додаватимуть мужності його героям на екрані.
Можливо саме ця трагедія і довге лікування дозволили Джеку усвідомити своє покликання. B 30 років він закінчив факультет авторського мистецтва в Стенфордському університеті. На той час він розмовляв шістьма мовами,- українською, російською, італійською, іспанською, французською й анґлійською.

А далі була блескуча кар`ера і визнання як неперезавершенного актора вестернів. Його основні роботи «Трамвай Бажання», «Острів Скарбів», «Бетмен«, «Військові ігри», «Кіборг-2», «Танго й Кеш», «Молоді Стрільці», «Дракула», та інші. Втім, як він зізнався в одному інтерв`ю йому весь час хотілося зіграти драматичну роль Тараса Бульби.

Він отримав низку найпрестивніших нагород в сфері кіно - «Золотий глобус», «Еммі», його тричі номінували на «Оскар», який він отримав у 1992р. за фільм «City Slickers. Тоді йому було вже 72 роки, але він зберігав відмінну фізичну форму – під час нагородження він викликав фурор своїм віджиманням на одній руці

При цьому Джек ніколи не забував про своє українське походження. Він пишався цим. Добре знав українську мову та історію, співав укаїнські пісні та брав участь у ґромадському житті української громади в США. Зокрема, виступив під час відкриття памятника Шевченко у Вашінгтоні, що було найвизначнішим здобутком української діаспори в США у ХХ ст. Також Джек Паланс був головою правління мистецької благодійної організаціїї Hollywood Trident Foundation, яка надавала фінансову допомогу акторам і митцям, які демонстрували досягнення української культури у цілому світі.

Показовим його вчинок у квітні 2004р. Тоді в Лос-Анджелесі тривав фестиваль «Рускіє ночі» під патронатом президента Росії. Кульмінацією була церемонія нагородження в Голлівуді американських митців та акторів російського походження званням народного атиста РФ за їхній внесок у розвиток російської культури. Серед нагороджених опинився і Джек Паланс. Його реакція на це неабияк спантелечила організаторів дійства, адже він влаштував справжній скандал. «Я – українець, а не росіянин» - заявив він та відмовився від звання «народний артист Росії» і демонстративно залишив зал.

Це було за два роки до його смерті. Помер актор у 87 річному віці 10 листопада 2006, у Мондесіто «Каліфорнія», залишивши нам свої чудові кінороботи та приклад гідної поведінки і поваги до своєї національності українців.

https://unpp.com.ua/news/ya-ukrayinets-a-ne-rosiyanin-zayaviv-85-richnij-amerikanskij-aktor-dzhek-palans-na-rosijskomu-festivali-i-vidmovivsya-vid-nagorodi-prezidenta-rosiyi

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.