,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


НБУ робить міжнародні розрахунки доступнішими: деталі нововведення
  • 2 января 2019 |
  • 12:01 |
  • YoGik |
  • Просмотров: 1559
  • |
  • Комментарии: 0
  • |
0
IBAN (англ. International Bank Account Number), стандарт Міжнародної організації зі стандартизації ІСО (ISO, International Organization for Standardization) і Європейського комітету з банківським стандартам (ECBS, European Committee for Banking Standards) – міжнародний номер банківського рахунку.

Національний банк України у 2019 році запроваджує міжнародний номер банківського рахунку IBAN, що дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським. Також застосування IBAN сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку.

Як зазначає відомство, з 01 квітня 2019 року банки відкриватимуть клієнтам нові рахунки у стандарті IBAN, а діючі номери рахунків з 1 квітня до 31 жовтня 2019 року банки України будуть самостійно змінювати відповідно до вимог цього стандарту із збереженням діючого номера аналітичного обліку. Таким чином діючі номери рахунків для клієнтів доповняться кодом країни та кодом банку. У період з 1 квітня до 31 жовтня 2019 клієнти банків у реквізитах розрахункових документів матимуть можливість зазначати як діючий номер рахунку та код банку, так і номеру стандарті IBAN.

Застосування IBAN стане обов’язковим для клієнтів усіх банків України під час здійснення переказів коштів як у національній, так і в іноземних валютах, у тому числі під час транскордонних переказів. Тобто, всі перекази будуть здійснюватися лише з використанням IBAN.

Завдяки цьому клієнти банків зможуть:

зручно та просто ідентифікувати платника та отримувача коштів, а також банк України, що їх обслуговує;
уникнути помилок у реквізитах рахунків завдяки скороченню реквізитів в розрахункових документах;
швидше здійснювати перекази та отримувати кошти.
Для пересічних користувачів, наявність IBAN дає можливість більш оперативно отримувати перекази, особливо з ЄС. Це відбувається за рахунок автоматичної обробки транзакцій з IBAN у середині мережі європейських банків та українських банків які зробили відповідні налаштування своїх АБС. Таким чином, платежі, які мають IBAN, швидше потрапляють до українських банків, а отже і до їх клієнтів. Використання IBAN значно зменшує витрати пов’язані з пошуком помилкових зарахувань та прискорює процес розслідування.

Серед інших переваг для клієнтів банків використання IBAN у майбутньому зробить можливим застосування QR кодів, які міститимуть інформацію про IBAN, для спрощення сплати рахунків та обміну платіжною інформацією. Загалом використання стандарту IBAN завдяки скороченню реквізитів має зробити більш зручним оформлення розрахункових документів.

Зазначимо, що норми, які регламентують запровадження стандарту IBAN, містить постанова Правління Національного банку України від 28 січня 2018 року № 162 «Про запровадження міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні».

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.