,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


На Заході провал закону про е-декларування ГО пов'язали із Порошенком
0
Як відомо, у вівторок 3-го квітня Рада не підтримала законопроекти, якими планувалося скасувати електронне декларування для антикорупційних громадських організацій. Як передає агенція "Українські новини", за прийняття за основу відповідних законопроектів N6271 і N6674 проголосували лише 156 і 157 депутатів при мінімально необхідних 226.

Раніше Сполучені Штати наполегливо закликали уряд України скасувати законодавство, яке вимагає подання електронних декларацій антикорупційних активістів.

"Система декларування активів в Україні повинна забезпечувати звітність державних службовців і не створювати непотрібних тягарів і тиску на громадянське суспільство. Цей каральний закон спрямований на тих осіб, які прагнуть підвищити прозорість та підзвітність в Україні, виконуючи обіцянки Євромайдану та реалізуючи прагнення українського народу до демкоратичної країни, керованої принципом верховенства права", – заявили у Держдепі.

Ukraine’s asset declaration system should hold public officials accountable, not place unnecessary burdens or pressure on #civilsociety. The United States strongly encourages the government of #Ukraine to repeal this legislation. https://t.co/UFoVBpPksI pic.twitter.com/d4E2ZoqDf6
— Heather Nauert (@statedeptspox) March 30, 2018

"Це важлива та сумна подія. Наслідком стане закриття значної кількості НДО. Причина у тому, що більшість фракції БПП не проголосувала за змістовні зміни. Ймовірно ЄС на це відреагує дуже гостро", - заявив, відповідаючи на запит "Голосу Америки", Андерс Аслунд, відомий експерт з питань України в аналітичному центрі Atlantic Council.

It was important & sad. It will lead to a large number of NGOs being closed down. The reason was that most of the Poroshenko Bloc failed to cote for a sensible change. The EU is likely to react most sharply.
— Anders Åslund (@anders_aslund) April 3, 2018
Колишній заступник помічника міністра оборони США, старший директор Центру Байдена та старший науковий співробітник при "Атлантичній раді" у коментарі "Голосу Америки" висловив жаль з приводу результатів голосування у Раді.

"Шкода, що політики з правлячих партій витрачають більше енергії на переживання щодо корупції у середовищі громадянського суспільства, ніж у своїх власних лавах", - заявив Карпентер.

На президента України Петра Порошенка поклав відповідальність за сьогоднішні події у Раді журналіст низки франкомовних видань в Україні Стефан Сіоган.

"...президент Порошенко дозволив своїй партії встановити систему декларування для НДО та журналістів", - твітує Сіоган.

One day in politics in #Ukraine: Elections front-runner Timoshenko insults the very professional newsmagazine @tweetsNV naming it a "dirty magazine". Meanwhile president Poroshenko lets his party set up an asset declaration system for NGO & journalists. #BetterAndBetter...
— Stéphane Siohan (@stefsiohan) April 3, 2018

Схожу оцінку ситуації дав і Максим Такер, колишній київський кореспондент видання The Times, співробітник Open Society Foundations.

"Порошенко тепер вважає, що економіка України достатньо стабільна, щоб мучатись без підтримки Заходу, і що вона дозріла для розграбування", - твітує Такер.

Poroshenko now feels #Ukraine’s economy is stable enough to struggle on without Western help and ripe for plundering. https://t.co/w9y71BZ6yH
— Maxim Tucker (@MaxRTucker) April 3, 2018
"Це пляма на демократичній репутації України. Рада має позбавитись від неї якомога швидше. Демократичні країни не можуть ставитись до громадянського суспільства подібним чином. Це підходи грубих режимів, подібних до Росії та Казахстану", - прокоментувала ситуацію для "Голосу Америки" Мелінда Гарінґ, дослідниця аналітичного центру Council on Foreign Relations.

It's a stain on Ukraine's democratic credentials, and one that the Rada should remove as soon as possible. Democratic countries don't treat civil society like this. These are the tactics of thuggish regimes like Russia and Kazakhstan.
— Melinda Haring (@melindaharing) April 3, 2018

Як відзначає "Німецька хвиля", президент України Петро Порошенко визнав, що запровадження електронного декларування для громадських активістів було помилкою, та заявив, що Верховна Рада має його скасувати. Але у Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили, що активісти, які "систематично" здійснюють антикорупційну діяльність в Україні, зобов'язані до 1 квітня подати електронні декларації.

Як повідомлялось, Венеціанська комісія (Комісія Ради Європи за демократію через право) та Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (ОБСЄ/БДІПЛ) закликали до повного вилучення або суттєвого скорочення вимог щодо фінансової звітності громадських організацій у поєднанні із суворими санкціями.

Напередодні на важливість е-декларування в Україні звернув увагу колишній заступник генсека НАТО, а нині політичний експерт та лобіст Александр Вершбоу.

"Друзі України мають заговорити вголос перш ніж Київ змарнує ще одне важливе досягнення реформ, а саме е-декларування", - писав Вершбоу у Twitter.

Friends of #Ukraine should speak out before Kyiv squanders one of its most important reform achievements, the e-declaration. https://t.co/DBnsKeG6Gd
— Alexander Vershbow (@ARVershbow) April 2, 2018
ukrainian.voanews.com

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.