,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Трудова міграція набула катастрофічних для економіки України масштабів – Bloomberg
0
Масова міграція українців у Польщу в пошуках роботи стрімко зросла після надання Україні безвізу і сьогодні становить загрозу для української економіки, повідомляє Bloomberg.

Роман Пелех, директор Pelekh Agency – компанії з працевлаштування українців за кордоном, має 14-річний досвід роботи в галузі. Нещодавно він відкрив свій 9-й офіс. Попит на українських робочих зашкалює, зазначає він. Агентство в змозі покрити лише п’яту частину заявок від роботодавців у таких сферах, як будівництво, сільське господарство, догляд за хворими.

Спочатку в Польщі вибирали працівників з досвідом і дипломами, а зараз готові навчати їх потрібним навичкам, організовуючи безкоштовні місячні курси, розповідає Пелех.

Привабливість українських робітників очевидна: вдома вони отримують в середньому 7 100 грн ($265) на місяць порівняно з 3500 злотих ($1 046) в Польщі. У Польщі налічується 1,5 млн зареєстрованих українців і ще півмільйона незареєстрованих. Чехія планує подвоїти щорічні квоти для українських робітників.

За офіційними даними, з 2015 року Україну покинуло 7% її робочої сили. За даними Міжнародної організації з міграції, це число перевищує 12%. Тим часом ООН прогнозує, що населення України скоротиться до 36,4 млн до 2050 року з нинішніх 44,2 млн.

Найбільше потерпають компанії в західній Україні, які не можуть знайти достойної робочої сили.

«У нас дуже багато вакансій, і неясно,яким чином їх заповнити. Вся молодь їде в Польщу або країни Балтії», – зазначає директор однієї з фірм Олександр Дранов.mind.ua

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.