,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Над Європою пройшла радіоактивно забруднена хмара - імовірно, з Росії
0
Над країнами Європи в останній тиждень вересня пройшла радіоактивно забруднена хмара, яка могла сформуватися внаслідок викиду радіонуклідів на території Росії або Казахстану. Про це в четвер, 9 листопада, повідомив Французький інститут ядерної безпеки IRSN із посиланням на результати вимірювань радіоактивного фону, проведені дослідницькими інституціями кількох інших країн, передає інформагенція Reuters.

Дослідники зафіксували в повітрі високий рівень рутенію-106 - радіонукліду, який утворюється в результаті розпаду атомів у ядерному реакторі. Рутеній-106 не виникає природним шляхом. "Результати вимірювань із європейських станцій, передані до інституту, починаючи з третього жовтня, підтвердили наявність рутенію-106 в атмосфері більшості європейських країн", - повідомили в IRSN.

Виникнення радіоактивної хмари з вмістом цієї радіоактивної речовини не мало негативного впливу на здоров'я людей і довкілля в Європі, стверджують французькі дослідники. Водночас, якби такий інцидент трапився у Франції, це змусило би владу евакуювати людей у радіусі кількох кілометрів від місця викиду, зауважили в інституті. В IRSN вважають, що інцидент міг трапитися на атомній електростанції або в центрі радіоактивної медицини в зоні на південь від Уральських гір, тобто на території Росії або Казахстану.

Росія заперечує, що витік міг статися на її території, повідомили в IRSN. У російському міністерстві надзвичайних ситуацій та в посольстві Казахстану в Москві не було змоги отримати оперативні коментарі на цю тему, пише Reuters.My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.