,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Пенсійна реформа: Остаточне прощавай!
0
Чому? Давайте просто спробуємо розглянути, чим насправді є ця «реформа».

Уже з жовтня місяця уряд підвищує пенсії чинним пенсіонерам. Але чи підвищення це? Частина пенсіонерів одержали мінімальне збільшення, частина — значне. Дехто не одержав майже нічого. Суми дуже різні й залежать від дуже багатьох факторів. І загальний стаж тут далеко не головний.
Пенсійна реформа: Остаточне прощавай!


Взагалі, розібратися в нашій пенсійній системі неспеціалістові практично неможливо, але основний зміст приблизно такий: стаж, коефіцієнт і зарплата за останні роки перед пенсією. Усе це складається, множиться, ділиться й віднімається. Результат цих розрахунків і одержують наші пенсіонери. Із усіма цими математичними діями ще розбиратимуться й фахівці, і самі одержувачі пенсійних виплат.

Беззастережним плюсом цієї «реформи» є скасування п’ятнадцятивідсоткового податку для пенсіонерів, які ще працюють. І це правильно, особливо враховуючи, що свою пенсію ці люди частково оплачують самі в реальному часі. Тобто, працюючи на пенсії, вони здійснюють відрахування в пенсійний фонд, із якого ж і одержують потім свої пенсії.

Усе щойно згадане — дуже добре, але ніяк не тягне на глобальну РЕФОРМУ. Скоріше, це тільки індексація і внесення деяких змін. А ось власне «реформа» починається далі, і стосується вона тих, хто зараз працює й відраховує (або не відраховує) гроші до пенсійного фонду (ПФ).

На жаль, після розпаду СРСР, із 90-х років минулого століття, з'явилася тенденція працювати без оформлення документів, тобто нелегально. Малі підприємства, приватні підприємці, невеликі фірми – усі вони дуже часто приймали на роботу співробітників, не оформляючи їх офіційно. У людей був зовсім невеликий вибір: або працювати без оформлення, або не працювати взагалі.

Усі заяви на кшалт «треба вимагати від керівництва офіційного оформлення й виплати зарплати не в конвертах» звучать дуже смішно, хоча й дуже сумно. І звучать від тих, хто ніколи не зустрічався з проблемою, як вижити й заробити на шматок хліба — із головною проблемою, яка панувала в «дев'яності». Та й не тільки в «дев'яності». Зараз це явище теж доволі поширене. Мільйони людей дотепер працюють без офіційного оформлення або оформлені на мінімальну зарплату чи часткову зайнятість. За прикладами далеко ходити не треба. На ринках, у кіосках, на оптових базах, на будівництвах, у таксі й іще в дуже багатьох місцях люди часто працюють неофіційно. Хтось просто не може знайти постійну роботу. Зв'язуватися зі службою зайнятості хочуть далеко не всі, а хто ризикнув – дуже нерадий і врешті йде в «підпілля», ховається в «тінь». Не всі, звичайно, але більшість.

Таким чином, після досягнення пенсійного віку до 2028 року кількість людей, які зможуть претендувати на одержання пенсії, дуже різко скоротиться. Бо ж вони повинні будуть мати страховий стаж 35 років. Тобто відраховувати податки в ПФ впродовж 35 років.

Скільки мільйонів людей опиняться за бортом? Точних даних на сьогоднішній день немає.

Здавалося б, усе справедливо: не платиш у ПФ – не одержуєш пенсію. Але в чому провина цих людей, багато з яких працювали всі ці роки по багато годин і часто без вихідних, намагаючись прогодувати себе й свою родину, намагаючись просто вижити в тих умовах, у які їх поставила держава? Питання риторичне…

Зараз знайти нормальну роботу стає дедалі складніше. Багато працездатних, молодих і реподуктивного віку громадян їдуть на заробітки за рубіж. Хто в Польщу, хто в РФ, хто намагається прорватися далі на Захід. Більша частина з них не хоче повертатися на батьківщину — Батьківщина на них не чекає. Вони просто виявилися непотрібними у своїй рідній країні. А точніше, непотрібними Державі. Тому що Батьківщина й Держава далеко не те саме. Хто ж буде наповнювати ПФ? Хто буде розбудовувати країну?

…Справжньою Реформою мав би стати розвиток економіки, збільшення робочих місць, розвиток виробництв, збільшення зарплат, поступове паралельне введення накопичувальної пенсійної системи і, як наслідок, зростання добробуту громадян. Щоб молоді, працездатні люди не хотіли й не намагалися назавжди залишати свою країну.

Але, очевидно, мета й завдання нинішнього керівництва країни ніяк не пов'язані з її розвитком і поступом. Судячи з тих реформ, які приймаються Верховною Радою з усіма мислимими й немислимими порушеннями, завдання цієї влади зовсім протилежні.

…Як любить повторювати Петро Олексійович: остаточне прощавай! На цей раз, здається, звернене чи то до пенсій, чи то до пенсіонерів…My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.