,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


”Скоро не буде грошей на бензин для ”швидкої”
  • 27 мая 2010 |
  • 20:05 |
  • URUZ |
  • Просмотров: 34089
  • |
  • Комментарии: 0
  • |
0
”Через три місяці не буде, чим платити зарплату вчителям, двірникам, медикам. Грошей, що виділяє держава, катастрофічно бракує”, — каже 50-річний Микола Гук, міський голова райцентру Дрогобич на Львівщині.


Минулого тижня міста прийняли бюджети. Дрогобич має найменші доходи з усіх райцентрів області. Тут зупинені усі великі підприємства — автокрановий, долотний заводи, ”Автонавантажувач”. Позаторік бюджет розвитку міста був 40 млн, цього року — 6.

Дрогобич розташований за 80 км від обласного центру. За 15 км від нього — курортний Трускавець. Туристи їдуть туди міжнародною трасою, оминаючи Дрогобич.

— У Трускавець іде весь бізнес, там продається земля. А в нас остання ділянка була продана 2008-го, — продовжує Гук. — З чого маємо жити? Казна міста ж наповнюється на половину з податку з доходів фізичних осіб та плати за землю. На зарплати медпрацівникам, працівникам культури мала б давати держава. Та із 161 мільйона державних коштів 136 треба тільки на зарплату працівникам бюджетної сфери. На все решта мусимо з міської казни докладати. 6 мільйонів треба на медицину, 3 — на освіту, 7 — на культуру. Усього — 15 мільйонів. А звідки взяти? Забираємо з доріг, комунальної служби. Нам залишиться 7 мільйонів на комуналку, а треба 17. Скоро навіть не буде на бензин для ”швидкої”. Жодну яму не зможемо заасфальтувати. Польща подарувала нам магніто-ядерний резонатор для обстеження ціною 6 мільйонів гривень. А ми не маємо мільйона на його встановлення.

З автостанції до центру міста — 15 хв. пішки. Дороги, тротуари — розбиті, засмічені. Вулиці обставлені торговими лотками зі шкарпетками, дешевим посудом, білизною. Крамниць у місті мало.
— Є супермаркети ”Рукавичка”, ”Сільпо”, ”Фуршет”, але ж відрахування вони платять по місцю реєстрації — Львову, Києву. Нам дають лише за оренду землі, — говорить мер. — Веду розмову з підприємцями, щоб самостійно клали тротуари біля своїх закладів. На озеленення міста запланували 200 тисяч гривень. На 60 тисяч посадили клумби біля пам’ятників у центрі. Ще 140 тисяч треба на догляд. Не знаю, чи знайдуться.

У Дрогобичі 15 років не можуть завершити школу N5, бракує 5 млн грн. Два роки реконструюють міський басейн — бракує 4 млн. У місті немає парку для відпочинку та атракціонів. Тут має бути розташована тренувальна база до Євро-2012, роботи не починалися — треба 7 млн.

Аби хоч якось поліпшити ситуацію, Микола Гук хоче скоротити штат міської ради, двірників, працівників культури. Усього 1500 осіб.

— У нас 50 бібліотек. Їх фонд можна перевести у школи, — каже. — Депутати мене не підтримують. Перед виборами хочуть подобатися людям. Не хочуть продати через аукціон готель ”Тустань”. А він лише забирає у нас гроші на обслуговування. Шкірдиспансер треба передати в обласне підпорядкування.

З ініціативи Миколи Гука голови міських рад Львівської області звернулися до президента та парламенту з проханням профінансувати медицину, освіту та культуру в повному обсязі. Більшу частину місцевих прибутків залишати місцевим органам влади, а не забирати в державну казну.

— Крім бюджетної, потрібна також адміністративна реформа, — говорить Мирослав Сеник, 53 роки, голова обласної ради. — Медицина і освіта забирають найбільше коштів, тому їх треба реформувати. На Львівщині, наприклад, є 50 шкіл, де навчається до 10 учнів. А вони потребують фінансування. Села треба об’єднувати.

gazeta.ua

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.