,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


The Times: Росія купила морське панування за допомогою газової угоди
  • 25 апреля 2010 |
  • 23:04 |
  • norman orx |
  • Просмотров: 23818
  • |
  • Комментарии: 2
  • |
-3
Росії вдалося задовольнити свої стратегічні домагання, уклавши договір про збереження Чорноморського флоту в Україні до середини нинішнього століття, пише оглядач видання The Times Тоні Хелпін.

Президент Медведєв після переговорів з Віктором Януковичем, своїм українським колегою, заявив, що російський флот залишатиметься на своїй теперішній базі в севастопольському порту ще 25 років після того, як у 2017 році закінчиться нинішній термін оренди. Згідно з досягнутою угодою термін можна буде продовжити ще на п'ять років, до 2047.

За це Україна отримує 30-відсоткову знижку на ціни на газ, імпортований з Росії. Президент Янукович заявив, що за майбутні десять років ця поступка складе 40 мільярдів доларів (26 мільярдів євро) російської допомоги.

Попередній президент, Віктор Ющенко, наполягав, щоб після закінчення терміну оренди російську військову базу було закрито. І ось тепер, через два місяці після того, як з обранням проросійського Президента Януковича "помаранчева революція", що культивувала прозахідну орієнтацію України, зазнала остаточної поразки, вдалося досягти угоди, що стала тріумфом Кремля.

Зустріч в українському місті Харкові - п'ята за рахунком зустріч керівників двох країн з часу вступу Януковича в лютому на посаду Президента; така частота - показник інтенсивності зусиль Росії зі відновлення свого впливу серед країн найближчого оточення після певної перерви у відносинах в роки правління Ющенка. Президент Медведєв свого часу назвав Ющенка "антиросійським" політиком і заявив, що більше не хоче з ним зустрічатися.

Янукович відмовився від політичної лінії Ющенка, орієнтованої на вступ у НАТО, яку активно підтримували США при президентові Буші. Президент Обама надавав натовським планам України вже значно меншу підтримку. Його політика "перезавантаження" була спрямована радше на поліпшення відносин з Москвою.
Президент Обама надавав натовським планам України вже значно меншу підтримку. Його політика "перезавантаження" була спрямована радше на поліпшення відносин з Москвою

Обама, ймовірно, зазнає нападок з боку республіканців, які помітили в нинішній угоді Росії і України доказ його нездатності протистояти прагненню Росії встановити свій вплив над колишніми радянськими республіками.

Міністр закордонних справ України спробував попередити можливу критику, заявивши, що російська військова присутність "сприятиме стабільності і миру в Європі". І додав: "Ми не повинні розглядати Чорноморський флот як джерело загрози для суверенітету і територіальної цілісності України. Його присутність не повинна викликати тривоги серед наших західних партнерів щодо незалежності України".

Президент Медведєв заявив, що енергетична угода при нинішніх цінах економить для України 100 доларів на кожну тисячу кубометрів газу, які можна буде "витратити на внутрішньоекономічні цілі", як зауважив він журналістам, додавши, що збереження бази "поліпшить умови гарантованої безпеки в чорноморському регіоні" .

Президент Янукович назвав угоду щодо газу безпрецедентною. Зараз Україна платить за кожну тисячу кубометрів газу по 330 доларів, за контрактом, укладеним колишнім прем'єр-міністром, і Володимиром Путіним, її російським колегою, на період десять років.
При відчайдушно порушеному в результаті світової економічної кризи стані економіки України Янукович був готовий на все, щоб добитися поступок з боку Росії

При відчайдушно порушеному в результаті світової економічної кризи стані економіки України Янукович був готовий на все, щоб добитися поступок з боку Росії. Низька ціна на газ дозволить його уряду сформувати бюджет на 2010 рік і розблокує доступ до останнього траншу кредиту Міжнародного валютного фонду на суму 16,4 мільярда доларів, який було припинено минулого року.

Юлія Тимошенко напевно постарається використовувати ці угоди для згуртування опозиції проти Януковича, який переміг її на президентських виборах. Вона характеризує продовження оренди як незаконне. Ющенко, який здобув перемогу над Януковичем у ході "помаранчевої революції" 2004 року, теж, ймовірно, підтримає голоси протесту, адже він уже якось називав свого суперника кремлівським лакеєм.

Оригінал публікації: Moscow buys sea power with Ukraine gas deal

Переклад: ИноСМИ

Взято тут

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.