,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Янукович здав останню ядерну зброю
  • 13 апреля 2010 |
  • 12:04 |
  • norman orx |
  • Просмотров: 32523
  • |
  • Комментарии: 9
  • |
-3
Янукович здав останню ядерну зброюНа брифінгу у рамках саміту з ядерної безпеки прес-секретар Білого Дому Роберт Гіббс заявив, що Україна погодилася відмовитися від своїх запасів високозбагаченого урану.


Ця заява була зроблена за підсумками зустрічі між президентами США Бараком Обамою і Президентом України Віктором Януковичем, яка відбулася раніше. За словами Гіббса, запасів високозбагаченого урану, які Україна використовує для проведення досліджень і створення медичних ізотопів, достатньо для створення кількох ядерних зарядів.


За словами прес-секретаря Білого дому, Київ погодився позбавитися від цих запасів до 2012 року. Ця заява стала фіналом багаторічних переговорів між США і Україною і дала підстави говорити про те, що Вашингтонський саміт з ядерної безпеки ознаменувався першим успіхом.


«Це дуже важлива заява. Колись Україна разом з Білоруссю і Казахстаном ухвалили рішення повністю відмовитися від ядерної зброї. Сьогоднішня новина демонструє, що Україна продовжує цю традицію і продовжує робити значний внесок у справу ядерного нерозповсюдження і безпеки», – зазначив керівник проектів дослідницького центру Партнерства за глобальну безпеку Рафаель Делла Ратта.


Джон Бреннан, який також виступав на брифінгу, радник президента США з питань тероризму, підкреслив, що «загроза ядерного тероризму реальна, вона серйозна і вона збільшується».


Крім того, у спільній заяві Януковича і Обами йдеться, що президент США позитивно оцінює рішення України позбавиться від усіх запасів високозбагаченого урану.


«Президент Обама відзначив унікальний внесок України у справу ядерного роззброєння і запевнив, що гарантії безпеки, надані у рамках Будапештського меморандуму з Україною від 5 грудня 1994 року, залишаються чинними, наголошується у заяві.


«Янукович оголосив про рішення України позбавитися від усіх запасів високозбагаченого урану до проведення наступного саміту з ядерної безпеки у той час, коли США нададуть необхідну технічну і фінансову допомогу для підтримки цих зусиль», - йдеться у заяві.


Крім того, у документах підкреслюється, що Україна має намір вивезти значну частину цих запасів до кінця 2010 року.


«Президент Обама високо оцінив рішення України як історичний крок і підтвердження лідерства України у справі ядерної безпеки і нерозповсюдження», - наголошується у заяві.


Крім того, президенти зазначають, що їхні держави підтримуватимуть міжнародні зусилля для того, щоб перевести цивільні ядерні дослідницькі лабораторії на роботу з низькозбагаченим урановим паливом.


Лідери двох держав також домовилися вивчити шляхи зміцнення співпраці у сфері мирного використання атомної енергії, включаючи розвиток українських потужностей у сфері ядерних досліджень і зусилля з диверсифікації постачань палива для української атомної енергетики у відповідності до Угоди про співпрацю у сфері ядерної енергетики та інших додаткових двосторонніх домовленостей, які можуть бути узгоджені між Україною і США.


«Президенти також погодилися продовжити спільну роботу над забезпеченням ядерної безпеки, включаючи зусилля з безпеки майданчика чорнобильського атомного реактора», - наголошується у заяві.


«США внесли майже $250 млн для цієї мети і підтверджують свій намір і надалі підтримувати Україну та інші сторони у питанні приведення Чорнобильської станції у безпечний стан», - підкреслюється у заяві.


Після розпаду СРСР Україна виявилася третьою у світі державою за запасами ядерної зброї. Проте згодом, заручившись гарантіями міжнародного співтовариства, вона добровільно передала всю свою ядерну зброю Росії.


Нагадаємо, Янукович перебуває у США з робочим візитом і бере участь у саміті з ядерної безпеки.


За матеріалами «Інтерфакс-Україна», «Голос Америки»

Джерело

П.С. Ну - і що, хтось це підтримає?
Коментуйте :(

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.