,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


"Регіони" хочуть узаконити коаліцію "тушками"
  • 3 марта 2010 |
  • 23:03 |
  • digger |
  • Просмотров: 31182
  • |
  • Комментарии: 3
  • |
-1
Регіонали хочуть змінити порядок утворення коаліції у парламенті.
"Регіони" хочуть узаконити коаліцію "тушками"

Відповідний проект змін до статті 61 закону про регламент Верховної Ради зареєстрували депутати від Партії регіонів Валерій Бондик і Володимир Демидко.
Згідно з законопроектом, коаліція - це "об`єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входить більшість народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради".
З тексту закону пропонується вилучити норму про те, що коаліція формується депутатськими фракціями.
Також, згідно з документом, до коаліційної угоди має додаватися список народних депутатів, що сформували коаліцію.
Водночас, згідно з чинним законодавством, до коаліційної угоди "додаються списки членів депутатських фракцій, що сформували коаліцію, з особистими підписами народних депутатів", які є невід'ємною складовою коаліційної угоди.

ТЫЦ

ДОБАВЛЕНО
Литвин сказав, коли оголосить нову коаліцію
"Регіони" хочуть узаконити коаліцію "тушками"

Спікер Володимир Литвин оголосить про створення коаліції як тільки з'явиться 226 підписів депутатів, які в неї увійдуть.
Про це він сказав в інтерв’ю 5 каналу.
"Моя позиція задекларована давно і неодноразово. Я її виголошую ще раз: для мене ключове 226 підписів. Буде 226 підписів за те, що люди бажають взяти на себе відповідальність назватися коаліцією – я зроблю відповідні оголошення", - наголосив спікер.
За словами Литвина, якщо цих підписів не буде, то триватиме процес консолідації.
"Але цілком очевидно, що затягувати цей процес неможливо, бо інакше процеси будуть розвиватися від поганого до гіршого", - зазначив він.
Крім того, коментуючи зустріч президента Віктора Януковича зі спікером і представниками всіх депутатських фракцій, Литвин заявив: "Йшла нормальна розмова. З боку президента було викладено бачення ситуації в країні і тих першорядних питань, які належить вирішити".
"Це така перша зустріч. Домовилися, що вона буде регулярною і президент заявив, що він готовий приходити до Верховної Ради. Сказав, що для нього проблем не існує, головне, щоб ми виходили на прийняття зрозумілих для людей рішень", - зазначив він.

ТЫЦ

Note:
ч.6 ст. 83 Конституції України: "У Верховній Раді України за результатами виборів і на основі узгодження політичних позицій формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України"
Регламент ВР: Ст.59 ч.2 "Народний депутат може входити до складу лише депутатської фракції політичної партії (виборчого блоку політичних партій), за виборчим списком якої його обрано. "
Решение Конституцонного суда: "В аспекті порушеного у конституційному поданні питання словосполучення "коаліція депутатських фракцій у Верховній Раді України", що міститься у частинах шостій, сьомій, дев'ятій статті 83 Конституції України (254к/96-ВР), слід розуміти як сформоване на встановлених Конституцією України (254к/96-ВР) та Регламентом Верховної Ради України засадах об'єднання за результатами виборів кількох депутатських фракцій, кількість народних депутатів України в яких становить більшість від конституційного складу Верховної Ради України, які (депутатські фракції) на основі узгодження політичних позицій погодились на спільну парламентську діяльність."

Т.е. формирование коалиции депутатских фракций должно осуществляться только по решению большинства депутатов каждой фракции. А 226 – это минимальная сумма депутатов, входящих в фракции коалиции и никаких "пидписив"!!!

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.