,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Популярные статьи
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Ловлять на вулиці й забирають телефон: як проходить масова "мобілізація" на окупованому Донбасі
0
Люди на окупованих територіях залякані й відмовляються розмовляти. Про це заявив правозахисник Павло Лисянський.

Скількох чоловіків вже "мобілізували"

За словами експерта, назвати точну кількість складно. Але це може бути вже 3 – 4 тисячі чоловіків. При цьому на окупованих територіях під так званий "призов" потрапляє близько мільйона людей.

Ватажки бойовиків поки "мобілізовують" чоловіків з паспортами Росії та квазіутворень. Але були й випадки, коли намагались затягнути до "армії" й тих, хто таких паспортів не має. За словами Лисянського, все це відбувається примусово.

Чоловіків відвозять до військкоматів, пунктів військових зборів, а звідти на короткочасний інструктаж на полігони окупантів, де раніше проходили навчання так звані "резервісти",– пояснює Лисянський.

За словами правозахисника, так звані військові комісари окупантів забирають людей з підприємств, шахт та заводів. Є випадки, коли шахтарі відмовлялися та погоджувалися на кримінальну відповідальність, але їм обіцяли фізичну дію у разі відмови. Ба більше, забирають навіть учнів військових закладів, яким не виповнилося 18 років.

Позиція Людмили Денісової

Звернула увагу на такі цинічні дії окупантів й уповноважена з прав людини Людмила Денісова.

Призову підлягають навіть неповнолітні хлопці віком від 17 років. У так званих "військових училищах" окупантів курсантам, яким 16 – 18 років, віддали наказ про приведення до бойової готовності з подальшою участю у бойових діях,– повідомляє Денісова.

Вона підкреслює, що такі дії порушують статтю 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє залучення дітей до збройних конфліктів.

Що кажуть мешканці з окупованих територій

У соцмережах мешканці окупованого Донбасу обговорюють "мобілізацію". Вони підтверджують, що чоловіків забирають просто з вулиці.

"Містом їздять вантажівки з військовими, які зупиняються й ловлять людей прямо на вулицях і у дворах та вручають їм безстрокову повістку. Якщо люди відмовляються, обіцяють приїхати ввечері за домашньою адресою і забрати силою", – розповів мешканець окупованого Донецька.

Він працює водієм продуктової компанії і через таку ситуацію змушений був не виходити на роботу. Хоча в його фірмі наразі є наказ про відстрочку мобілізації водіїв, тому що вони забезпечують постачання продуктів на ринки й у магазини. Водночас, за словами чоловіка, 19 його друзів-водіїв з хлібокомбінату вже "мобілізували". Він сказав, що "продукцію тепер немає кому розвозити в магазини, місто залишиться без хліба".

У чоловіків, яких насильно "мобілізовують", забирають мобільні телефони, а родинам нічого не повідомляють про них. Також у окупованому Донецьку активно агітують за "мобілізацію". Вулицями їздять автобуси з гучномовцями. Також розсилають відповідні повідомлення. Окрім того, люди відзначають, що обстріли значно посилились за останні дні.kriminal.tv

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.