,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


ЩЕ В 1995-МУ РОЦІ РОСІЯ ПОВИННА БУЛА ПОВЕРНУТИ КАЛІНІНГРАД НІМЕЧЧИНИ
0
Захоплюючи Крим і зазіхаючи на інші території в Україні, Росія порушила міжнародні угоди про цілісність кордонів, що дає підставу нагадати їй, що в 1945 році на Потсдамській конференції Калінінград був переданий їй лише на 50 років.

Тобто ще в 1995 році Росія повинна була повернути Калінінградську область Німеччини.
Про це нагадав Литовський політолог, аналітик Центру дослідження Східної Європи, Лаурінас Кащюнас, повідомив lrt.lt.

"Термін 50 років вже давно пройшов, тому є привід піднімати це питання. Але чи варто це робити?", – задався питанням аналітик.
За його словами, постанову Потсдамської конференції Про статус Калінінграда могли б переглянути учасники конференції-Великобританія і США. Для цього достатньо було б правової та політичної основи, але немає політичної волі.
"Я сумніваюся, що з цього питання обговорюються можливі сценарії: скоріше, це вже забуто, як забутий Будапештський меморандум", – сказав Кащюнас.
Викладач Інституту міжнародних відносин і політичних наук Вільнюського університету, політолог Томас Янелюнас не бачить підстави для того, піднімати питання про Потсдамському договорі і статусу Калінінграда.

"Політичної підстави немає: це питання всерйоз ніхто не піднімає, жодна країна не претендує на цю область. Всередині також немає ніяких ознак сепаратизму, і Росія, швидше за все, не дозволить їх проявити. Будь-які питання про те, чи треба повертатися до Потсдамської постанови, були б політичною провокацією", - вважає Янелюнас.
За словами співрозмовників, спроби заходу нагадати про Потсдамському договорі і про те, що Росія повинна адмініструвати Калінінградську область до 1995 року, може викликати геополітична криза.
"Питання, наскільки ми можемо собі дозволити почати грати в ефект доміно. Я розумію аргумент, що Росія порушила всю систему недоторканності кордонів, сформовану в 1975 році. ( ... ) Але якщо буде піднято питання про Калінінград, це може стати осередком для дискусій про різні території, приводом для того, щоб перекреслити кордони держав. Це відкриє ящик Пандори",- сказав Кащунас.

http://www.bagnet.org/news/world/246386

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.