,


Наш опрос
Нравиться ли вам рубрика "Этот день год назад"?
Да, продолжайте в том же духе.
Нет, мне это надоело.
Мне пофиг.


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Янтарный апокалипсис
  • 14 марта 2016 |
  • 13:03 |
  • yurriy73 |
  • Просмотров: 1388
  • |
  • Комментарии: 8
  • |
+2


У п'ятницю, 11-го березня, автомайданівці здійснили черговий рейд місцями нелегального видобутку бурштину в українському Поліссі. Минулого року ми вже публікували фото та відео з катастрофічними наслідками подібного варварського промислу в Олевському районі, що на Житомирщині.

Тоді державні керівники і в тому числі особисто Президент Петро Порошенко, пообіцяли у найкоротші терміни навести лад з усім цим жахіттям, яке в народі вже охрестили як "бурштинова лихоманка".

З тих пір минуло майже 9 місяців боротьби влади з бурштиновою мафією, результати якої можна спостерігати на прикладі села Кухітська Воля, що знаходиться практично на кордоні Рівненської та Волинської областей.

Нещодавно була оприлюднена інформація, що на околицях цього села продовжується масштабний видобуток бурштину. Ми ж вирішили особисто в тому пересвідчитися. Ми, звичайно, очікували побачити щось подібне тому, на що натрапили в червні минулого року біля Олевська в Житомирській області, але не на стільки.

Перше, що кидається в очі, на під'їзді до самого місця видобутку - це коштовна важка спецтехніка, яка стоїть тут просто на приватних подвір'ях під відкритим небом.

Янтарный апокалипсис


По мірі наближення до безпосередньо місця видобутку, помічаємо десятки(!) припаркованих авто, мікроавтобусів, мотоциклів, вантажівок просто біля самої дороги, що з'єднує між собою село Річки та Кухотська Воля.


Янтарный апокалипсис


Побачине тут навіть нас вразило. Близько 100 мотопомп, які працють одночасно. Можете собі уявити, як одночасно працюють, наприклад, 100 дизельних генераторів, які стоять практично один біля одного? От і ми не могли до 11 березня. Відчуття таке, ніби ти раптом потрапив на зйомки фільму "Шалений Макс": якесь просто демонічне поєднання людей, техніки, металу, бензину та залишків природи, де це все відбувається.

Янтарный апокалипсисЛюдей тут працюють сотні одночасно, якщо цей екоцид можна назвати "працею". Безліч різноманітної спецтехніки: трактори, екскаватори, мотопомпи, за допомогою яких і намивають бурштин, у тому числі десятки військових(!) вантажівок, якими організовано перевозять помпи разом зі "старателями".

Пам'ятаємо, як хлопці, під час наших поїздок у зону АТО, говорили, що подібних вантажівок їм там дуже не вистачає. Ми їм їх проблематично, але діставали, ремонтували, відвозили. Тут же їх десятки, причому майже всі в гарному стані.


Янтарный апокалипсис


Бурштинщики тут нікого не бояться, не ховаються, навіть блокпостів жодних немає, як було під час нашого минулорічного рейду на Житомирщину. Народ просто приїжджає на мотоциклах, автомобілях, мікроавтобусах, конях і буквально біля дороги з ходу починає "працювати". Розуміємо, що без погодження "згори", це все просто нереально було б "непомітно" організувати.


Янтарный апокалипсисЯнтарный апокалипсис


Верх цинізму цієї ситуації зрозуміли тоді, коли якоїсь миті помітили... шкільний автобус, що проїжджав з дітьми просто по тій самій дорозі, обабіч якої і трудилися бурштинові старателі. "Гарний" приклад для наступних поколінь, що тут ще сказати. Та й дійсно, навіщо та школа і навчання, коли тут без будь-якої освіти можна отримувати тисячі, а то й десятки тисяч гривень за день, якщо пощастить, вимиваючи бурштин у себе під ногами?

А такою ця ділянка біля річки Веселуха була ще відносно недавно, в 2013 та 2014 роках.Янтарный апокалипсис


Такий вигляд вона має зараз.

Янтарный апокалипсис


Янтарный апокалипсис


Янтарный апокалипсис


Янтарный апокалипсис


Янтарный апокалипсисПам'ятаємо, в липні минулого року Петро Порошенко грозився поїхати без кортежу в одну з трьох областей (Рівненська, Волинська, Житомирська), де масово видобувають бурштин і показати, хто і яким чином там кришує цей нелегальний бізнес. Так ми готові пану Президенту показати такі місця, але чи готовий він нарешті дотриматися свого слова? Тут у нас дуже великі сумніви.

My Webpage
Отредактировал yurriy73 (14 марта 2016)
Причина: добавил букофф и фотоИнформация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх