,


Наш опрос
Насколько Вас заебали посты Нейро_Социум о дегенерате Шарие?
Убрать нахер посты о Шарие!
Разрешить один пост в день
Забанить Нейро_Социум нахуй!


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Львівський університет припинив підготовку вчителів фізики
0
Фізичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка закрив освітню програму з підготовки вчителів фізики. Причиною став значний недобір абітурієнтів. Загалом випускники і інших спеціальностей факультету можуть бути вчителями фізики, однак працювати у школи йдуть одиниці.

Про гострий брак вчителів у школах Львівщини йшлося під час розгляду освітніх програм на засіданні Львівської облради у четвер, 18 лютого. Керівник обласного департаменту освіти Олег Паска розповів, що бракує вчителів фізики, математики, музики. Така ситуація не лише у районах, а й у Львові.

«У Львівському університеті цього року з вересня закривають педагогічну спеціальність для вчителів фізики. Тому треба працювати з Дрогобицьким педагогічним університетом та іншими закладами, щоб вони цей набір продовжували», – розповів Олег Паска.

Заступник декана фізичного факультету ЛНУ імені Івана Франка Олег Бовгира у п’ятницю, 19 лютого, підтвердив ZAXID.NET, що факультет закрив освітню програму «Середня освіта. Фізика», яка була відкрита кілька років тому суто для підготовки вчителів фізики. Причиною став недобір абітурієнтів. За останні три роки на цю спеціальність зголошувалися лише по троє-п’ятеро абітурієнтів.

«На цю освітню спеціальність, яка чисто присвячена педагогіці, ми не оголошуємо набір цього року, тому що виходять малокомплектні групи», – пояснив Олег Бовгира.

Водночас, заступник декана розповів, що вчителем фізики може бути особа, яка закінчила інші освітні програми на фізичному факультеті – «Фізика і астрономія» чи «Прикладна фізика і наноматеріали». Випускники цих спеціальностей теж проходять педагогічну практику у школі і мають право йти працювати вчителями фізики, однак вчителювати йдуть одиниці – загалом близько 5% випускників факультету.

«Можна сказати, що ситуація з підготовкою вчителів фізики критична. Наші випускники більше зорієнтовані йти на інженерні спеціальності, або в IT-сферу. Вони мають право йти викладати в школу, але не йдуть. У нас на дошці оголошень десь вісім вакансій вчителів фізики у львівських школах. До нас постійно дзвонять, щоб знайти вчителя», – каже Олег Бовгира.

З його слів, проблема з вчителями фізики стала гострою за останні п’ять років. Раніше ситуацію рятувало покоління старших вчителів, яке відходить. Тому, на його думку, потрібна політика підтримки на рівні держави. Ситуація з вчителями математики та хімії наразі не така критична.

Загалом фізичний факультет ЛНУ імені Івана Франка в останні роки набирає близько 60-65 абітурієнтів за наявності 80-85 бюджетних місць. Водночас, варто зазначити, що у 2020 році на фізичному факультеті відкрили нову освітню спеціальність, яка пов’язана з IT-сферою – «Квантові комп’ютери і квантове програмування». Зі слів Олега Бовгирі, це перша така освітня програма в Україні.

У департаменті освіти і науки ЛОДА розповіли ZAXID.NET, що на сьогодні в школах Львівщини зарплата молодого вчителя, який щойно прийшов працювати після університету, становить близько 7 тис. грн.
zaxid.net

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх