,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Моральні авторитети закликали владу припинити ігри з євроінтеграцією
  • 15 ноября 2013 |
  • 19:11 |
  • polvic |
  • Просмотров: 382
  • |
  • Комментарии: 3
  • |
-3
Група «Першого грудня» напередодні саміту у Вільнюсі, де має бути підписано угоду про асоціацію, оприлюднила звернення до влади та громадськості. Інтелектуали закликали владу не вдавати зі себе заручників ситуації, а громадян – підтримати євроінтеграційний вибір, оскільки безвихідь пролягає «не в географії між Європою і Росією, а в наших умах». А без чітко висловленої позиції громади змін не буде.
У зверненні зазначено, що головною перешкодою для європейської інтеграції є страх найбільших монополістів політичного і економічного життя України втратити гроші, владу і винятковість своїх можливостей.

«Це страх перед вільною конкуренцією, справедливим судом і вільним політичним вибором. Цей страх маскують під вдавану турботу про потреби людей, реального сектору економіки чи навіть проблеми геополітики», – зазначено у зверненні.

Інтелектуали покладають усю повноту відповідальності за підписання угоди на чинну владу на чолі з президентом Віктором Януковичем.

«Ми закликаємо владу припинити політичну гру навколо європейської інтеграції. Перестаньте змагатися за гарантії, бо єдиною гарантією для вас є наш народ. Будь-які тактичні маневри не мають найменшого значення, порівняно з правом і реальною можливістю мільйонів українських громадян жити краще», – йдеться у тексті звернення.

Також учасники групи закликали владу не вдавати зі себе заручником проблеми одного в’язня чи невиправданих європейських претензій: «Нинішня система є заручником своєї власної глибокої антидемократичності, непрозорості і зверхності. Не вимоги Європейського Союзу мають бути принизливими для вас, а сам факт їхньої необхідності, а найбільше — метушня з пошуком крайнього і перекиданням відповідальності».

Крім того, інтелектуали адресували до громади прохання не втрачати здорового ставлення до ситуації, не впадати в емоційну безвихідь і не чекати блискавичного чуда.

«Задля себе, задля своїх дітей і онуків і задля рідної держави ми повинні продемонструвати колективну і масштабну підтримку європейського вибору України і сказати про незгоду з будь-якими надуманими «паузами» в тому, щоб змінити наше життя», – зазначено у зверненні.

«Незалежно від результатів, Вільнюський саміт уже став історичною подією. Європа стане об’єднаною. Європейське повернення України та сусідніх з нами європейських народів неминуче здійсниться. Для цього усім нам належить зробити вчинок.

«Зробімо цей вчинок. Зробімо все, щоб утвердити вибір історії і спільний вибір Європи», – резюмують учасники групи.

Україна і Європейський Союз на Вільнюському саміті 28-29 листопада 2013 року планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі. Одна з умов підписання угоди – звільнення Юлії Тимошенко, яку 11 жовтня 2011 року суд засудив до 7 років позбавлення волі досі не виконана. Решту ж потрібних для євроінтеграції законів народні депутати прийняли.

Нагадаємо, ініціативну групу «Першого грудня» створили в 20-ту річницю референдуму за незалежність у відповідь на звернення українських церков. До групи долучилися відомі українські інтелектуали і громадські діячі: В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх