,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Юрій Левченко: "Україна може збільшити видобуток власних енергоносіїв у різні способи"
  • 26 января 2013 |
  • 06:01 |
  • Batman |
  • Просмотров: 667
  • |
  • Комментарии: 10
  • |
-19
Юрій Левченко: "Україна може збільшити видобуток власних енергоносіїв у різні способи"


Вочевидь, "кіт у мішку" у вигляді розробки родовищ сланцевого газу вигідний лише режиму Януковича, але аж ніяк не українській нації. Влада замість того, щоби забезпечувати енергетичну незалежність України методами, які мають абсолютно прогнозовані ризики та вигоди (видобуток енергоносіїв на чорноморському шельфі, розвиток родовищ, які вже використовуються, будівництво LNG-терміналу, розвиток ядерної енергетики та активна розробка відновлюваних джерел енергії) намагається авральними темпами проштовхнути тему видобутку сланцевого газу. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив керівник Аналітичної служби Всеукраїнського об‘єднання "Свобода" Юрій Левченко.

Юрій Левченко наголосив, що Всеукраїнське об'єднання "Свобода" послідовно виступає за впровадження державної програми енергетичної незалежності України за принципом: "зменшення споживання – збільшення видобутку – диверсифікація джерел".

"У рамках цього програмного положення ми безперечно виступаємо за збільшення власного видобутку енергоносіїв, в тому числі й сланцевого газу. Проте слід розуміти, що при аналізі будь-якого інвестиційного проекту – незалежно від того, чи це робить держава, чи якась приватна компанія – для ухвалення відповідного рішення треба розуміти, які ризики містяться в цьому проекті та які вигоди можна від нього отримати. Натомість абсолютна непрозорість сьогоднішнього процесу навколо запуску видобутку сланцевого газу в Україні, який авральними темпами проштовхує режим Януковича, не дозволяє громадськості зрозуміти: які ж саме наслідки матиме цей конкретний проект.

ВО "Свобода" послідовно виступає за абсолютну прозорість усього процесу, пов'язаного з будь-якими геологічними розробками задля вчасного виявлення можливих ризиків для місцевих мешканців. Наприклад, існує суттєвий ризик забруднення ґрунтових вод хімічними сполуками, які застосовують під час видобутку сланцевого газу; ризик надмірного використання водних ресурсів відповідної місцевості; нищення земель сільськогосподарського призначення тощо. Отже, необхідно зрозуміти – чим конкретно ризикує нація, розпочинаючи видобуток сланцевого газу в тій чи тій місцевості.

Вирахувавши ці ризики, їх треба порівняти з можливими вигодами, аби затим ухвалювати рішення – чи можна запускати проект у певній конкретній місцевості, чи ні. Абсолютна прозорість має бути не лише в контексті екології, але й у питанні розподілу благ від видобутку енергоносіїв. Будь-які розробники родовищ мають враховувати інтереси місцевих громад та країни загалом і сумлінно виконувати всі відповідні соціальні, інвестиційні та інші зобов'язання.

Натомість угоди з міжнародними конгломератами щодо розробки родовищ сланцевого газу, які сьогодні підписує держава, громадськість навіть не бачила. Більше того, в них фігурують невідомі треті особи, які нагадують нам випадок з компанією Венко Прикерченська, яка виявилася "прокладкою" Ахметова. Сьогодні Україна видобуває достатньо природного газу для забезпечення побутових потреб населення, проте чомусь люди змушені платити завищенні ціни.

Так само існує об'єктивна загроза, що економічні вигоди від сланцевого газу отримають лише міжнародні конгломерати й доморощені олігархи-утримувачі нинішнього режиму. Українці ризикують віддати свою природу на поталу іноземцям і при цьому нічого не виграти економічно.

Тому постає питання – чому, замість того, щоби забезпечувати енергетичну незалежність України методами, які мають абсолютно прогнозовані ризики та вигоди (розвиток родовищ, які вже використовуються, будівництво LNG-терміналу, розвиток ядерної енергетики та активна розробка відновлюваних джерел енергії), режим намагається всіма методами проштовхнути "кота в мішку"? Очевидно, що в такому вигляді цей проект вигідний очільникам режиму, а не нації загалом.

Ми переконані: Україна має збільшувати видобуток власних енергоносіїв різноманітного походження, в тому числі сланцевого газу. Але саме впевненість нації в екологічній безпеці такого видобутку й чітке розуміння того, які вигоди отримає від цього країна загалом та кожен громадянин окремо, дозволить максимально ефективно впроваджувати такі проекти в життя й зробити вагомий крок до енергетичної незалежності України" – зазначив керівник Аналітичної служби ВО "Свобода".


-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх