,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Ігор Швайка: "Свобода" оскаржуватиме рішення Харківської облради щодо видобутку сланцевого газу"
  • 17 января 2013 |
  • 19:01 |
  • Batman |
  • Просмотров: 771
  • |
  • Комментарии: 12
  • |
-7
Ігор Швайка: "Свобода" оскаржуватиме рішення Харківської облради щодо видобутку сланцевого газу"


Всеукраїнське об'єднання "Свобода" оскаржуватиме рішення Харківської обласної ради, яка погодила проект угоди про видобуток сланцевого газу на території області. Видобуток сланцевого газу методом гідророзриву з використанням хімічних речовин може призвести до забруднення водоносних горизонтів і втрати підземних питних джерел. Про це 17 січня 2012 року заявив голова Харківської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода", народний депутат України Ігор Швайка.

Під час проведення сесії Харківська обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" пікетувала засідання ради з вимогою відмовитися від видобутку сланцевого газу на території області. Свободівці виступили проти таких експериментів над харківцями, скандуючи гасла: "Захистимо свою землю – захистимо свій дім!", "Сланцевий газ – це безвихідна пастка!", "Гроші – не все, безпека – все!" та інші.

Прикметно, що питання про надання погодження в порядку денному сесії облради з'явилося лише напередодні в другій половині дня. Очевидно, що депутати свідомо намагалися уникнути розголосу небезпечного для громади області питання. Адже видобування сланцевого газу в Україні вже викликало хвилю обурення екологів, які запевняють, що це призведе до значного порушення поверхні, втрати природних ландшафтів, а великим земельним площам загрожує втрата родючості. Загроза нависає також над стратегічними запасами підземних вод та річкою Сіверський Донець.

Аби донести думку громади, на сесії Харківської облради виступив народний депутат України, очільник Харківської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Швайка. Націоналіст наголосив, що основними екологічними загрозами та недоліками розвідки й видобування сланцевого газу є, зокрема, вилучення великих земельних площ із ризиком незворотної втрати родючих ґрунтів, вилучення значних об'ємів води (від 5 до 20 тис. м3 на одну свердловину), якої в Україні нині не вистачає навіть для питних потреб, забруднення водоносних горизонтів і втрати підземних питних джерел, велика ймовірність виникнення деформацій поверхні, підвищення сейсмострушуваності (так звані техногенні землетруси), винищення рідкісних видів флори й фауни, які мешкають на межі Олеської та Юзівської площ та занесені не лише до Червоної книги України, а й до Європейських списків.

Але попри це Харківська облрада затвердила проект угоди про видобуток сланцевого газу. За це рішення проголосували 88 зі 136-ти депутатів.

"Харківська обласна рада, керована біло-синьою ордою, робить все, щоби Слобожанські землі лишилися по суті випаленим полем. Очевидно, що безпека під час виконання цих робіт настільки низька, а негативний вплив на навколишнє середовище такий великий, що сьогодні вибір стоїть не між "правильно" й "неправильно". Урядовці та горе-депутати сьогодні думають тільки про те, скільки грошей перекочує до їхніх кишень, а громада, керуючись здоровим глуздом, виходить на вулиці міст та сіл, щоби захистити своє право на безпечне життя. Під солодкими обіцянками мільярдних інвестицій криється величезна шкода, незрівнянна з цими грошима. Зважаючи на те, що Харківська обласна рада погодила проект угоди про розподіл вуглеводнів, які має намір видобувати компанія "Шелл", ми з Українською екологічною лігою готуватимемо позовні заяви та переходитимемо до акцій прямої дії", – заявив голова Харківської обласної організації ВО "Свобода", народний депутат України Ігор Швайка.

Народний депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" згідно з Законом України "Про статус народного депутата" виступив перед депутатами сесії Харківської обласної ради, однак пряму трансляцію сесії перервали… на рекламу. Текст виступу Ігоря Швайки: http://www.svoboda.org.ua/dokumenty/inshi/035615/.

Нагадаємо, що в серпні 2012 року міністр екології та природних ресурсів України незаконно ліквідував Громадську раду всеукраїнських природоохоронних організацій, яка висловила своє негативне ставлення до видобування сланцевого газу в Україні. Дуже швидко за наказом міністра було створено іншу "конструктивну до міністерства" громадську раду, яка слухняно вирішила підтримати дії уряду та Мінприроди щодо збільшення видобутку нетрадиційного газу та укладання угод про розподіл продукції. Тепер у планах міністерства – ліквідація Оргуського інформаційно-тренінгового центру.

Напередодні, 16 січня, відповідне рішення ухвалила Донецька обласна рада (http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/035611/).

Довідка: Народний депутат України, голова екологічного комітету ВРУ свободівка Ірина Сех внесла на розгляд Верховної Ради проект постанови про парламентські слухання на тему: "Екологічні проблеми видобування сланцевого газу в Україні" (http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/035612/).


-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх