,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Трагічний герой Східної Слобожанщини Кость Буревій
  • 12 сентября 2012 |
  • 00:09 |
  • Alive |
  • Просмотров: 457
  • |
  • Комментарии: 0
  • |
-3
Разом з тим Кость Буревій автор «серйозної» історичної драми «Павло Полуботок». Головна теза цієї драми у протистоянні українського гетьмана Полуботка у боротьбі з російським царем Петром Першим. Полуботок знаходиться перед дилемою - підтримати Пилипа Орлика і запорізького кошового Костя Гордієнка у їхній боротьбі проти Москви, або шукати важкого компромісу з російською владою заради збереження останніх решток української автономії в єдиній державі. Гетьман Полуботок обирає інший шлях, який призводить його до загибелі, а Україну до поневолення. Залишається відкритим питання - змінилася би доля України, якщо б Полуботок обрав перший шлях, і встав на боротьбу за незалежну Україну?

Сам Буревій завжди обирав перше. За часів царської Росії він тричі був засуджений до каторги у Сибіру, звідки кожного разу втікав на волю. Кость Буревій був членом підпільного комітету Партії соціалістів-революціонерів в Острогозьку. Син бідного українського селянина зі Східної Слобожанщини, Кость Буревій саме у тюрмі вивчає французьку і польську мови, готується до іспитів на атестат зрілості за гімназію, які успішно складає в Петербурзі під час поміж двома арештами.

Ганебна роль російських есерів після Жовтневого заколоту 1917-го року, наштовхає Буревія на думку, що російський імперіалізм є невиліковною хворобою для представників будь-яких російських партій - хоч консервативних, хоч лівих, революційних. З цього часу Кость Буревій віддає свій талант виключно українській справі. Він вітає Українську Центральну Раду у Києві. Перебуваючи у Москві, бере активну участь в організації українського життя в столиці Радянської Росії. Він є одним із засновників Українського клубу у Москві, Української театральної студії, видавництва «Село і місто», яке мало на меті популяризацію кращих зразків української культури серед українців Росії - на Східній Слобожанщині, Кубані, Жовтому Клині.

Не дивно, що в епоху посилення сталінського терору, доля Буревія не могла не скластися трагічно. Арештували його у Москві, в справі «української групи терористів-білогвардійців» - тих самих «28», серед яких видатні українські письменники Олекса Влизько, Григорій Косинка, Дмитро Фальківський та інші. До тюремних гратів Буревію було не звикати ще з царських часів. Під час процесу він тримався мужньо. Як розповідають очевидці, після оголошення вироку Буревій вигукнув на всю судову залу: «Слава Україні! Смерть катам!». Це були його останні слова, що залишилися у згадку нащадкам. Він помер як герой, що не кожний може. Не забуваймо ж про нього!

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх