,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Звернення громадської організації "ОПЛОТ" щодо Проекту Постанови ВРУ про відзначення 70-річчя створення Української повстанської армії
-6
Верховна Рада України
Комітет з питань культури і духовності


Звернутися до Вас з цим зверненням вимушені у зв’язку з надходженням до Комітету з питань культури і духовності Проекту Постанови про відзначення 70-річчя створення Української повстанської армії поданого 03.09.2012 суб'єктом законодавчої ініціативи народним депутатом України Кириленко В.А.
Підставою для звернення є суперечність положень зазначеного Проекту Постанови законодавчим положенням та моральності.
Зокрема, цим Проектом Постанови на державному рівні по всій території України передбачено запровадження урочистого відзначення річниці створення УПА шляхом проведення урочистих та тематичних виховних заходів, спорудження пам’ятників, видання книг тощо, що мають на меті пропаганду УПА.
Положення закріплене в ч. 2 статті 15 Конституції України, забороняє державі визнавати як обов'язкову жодну ідеологію. Згідно з цим держава не може примушувати громадян, політичні партії чи громадські організації обов'язково дотримуватися певних ідей, вивчати будь-яку ідеологію. Конституційний принцип, відповідно до якого ніяка ідеологія не може встановлюватися як державна, зак¬ріплює рівноправність різноманітних ідеологій у суспільстві. У свою чергу зазначені у Проекті Постанови заходи є неприйнятними у демократичній державі, оскільки жодна ідеологія відповідно до Конституційних положень не може мати пріоритету та підтримуватися офіційно державою за допомогою законодавчого закріплення чи в інший офіційний спосіб.
У Пояснювальній записці йдеться, що УПА - військова організація, за своїм складом партизанська армія до якої входили представники Організації Українських націоналістів (ОУН), інших організацій та партій. Головна мета діяльності - боротьба за незалежність України.
Однак, у пояснювальній записці, не згадується, що ОУН так званим Актом про відновлення Української Держави від 30 червня 1941 p., відвела роль «відновленій Українській Державі у тісній співдіяльності з Націонал-Соціалістичною Велико-Німеччиною, що під проводом Адольфа Гітлера творить новий лад в Европі й світі та допомагає українському народові визволитися з-під московської окупації.
Українська Національна Революційна Армія, що творитисьме на українській землі, боротисьме дальше спільно з Союзною німецькою армією проти московської окупації за Суверенну Соборну Українську Державу і новий лад у цілому світі.»
У свою чергу відсутні будь-які підтвердження, що під час Другої світової війни УПА воювала проти німецької окупаційної адміністрації, і німецьких військ. Навпаки архівні фонди свідчать саме про співпрацю загонів УПА з німецько-фашистськими загарбниками.
Харківська обласна громадська організація «ОПЛОТ» вважає, що активні спроби, спрямовані на перегляд висновків Нюрнберзького трибуналу у спосіб ініціювання реабілітації колабораціоністів на законодавчому рівні, спотворюють і принижують історичну роль як Нюрнберзького трибуналу, так і Перемоги у Великій Вітчизняній війни, шанобливе ставлення до якої відповідно до ст. 1 Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» є священним обов’язком кожного громадянина і держави.
Цим Проектом Постанови, по суті, піддаються ревізії підсумки Другої світової війни.
Проект Постанови протирічить змісту рішенням Нюрнберзького трибуналу, засудившим всі радикальні націоналістичні організації, на яких в подальшому була побудована практика масового знищення мирного населення, відповідальність за які, покладається у тому числі на збройні формування українців
Переважна більшість держав учасниць антигітлерівської коаліції поставили знак рівності між злочинами вчиненими представниками нацистської ідеології та колабораціоністів. Зокрема діяльність колабораціоністів засуджена Нюрнберзьким трибуналом і не підлягає реабілітації в цивілізованих європейських країнах. Нацистські злочинці, в тому числі - і з числа колабораціоністів, переслідуються й до цього часу, а в ряді країн - Італії, Франції і Німеччині - прийнято антифашистські закони й закони, що встановлюють кримінальну відповідальність за невизнання злочинів фашизму і спроби реабілітації колабораціоністів.
В окремих країнах встановлені пам’ятні знаки, що засуджують колабораціоністів, і вшановують їхніх жертв.
У свою чергу результатом реалізації запропонованих Проектом постанови заходів стане погіршення міжнародних відносин, що не є і не може бути ціллю державної політики.
Не можливо обійти стороною питання невідповідності Проекту Постанови статті 2 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», оскільки у матеріалах кримінальних справ щодо учасників УПА містяться сукупність доказів, які підтверджують обгрунтованість притягнення їх до відповідальності за:
- зраду батьківщини, шпигунство, диверсії, шкідництво, саботаж, терористичні акти;
- злочини проти людства і людяності, каральні акції щодо мирного населення, вбивства, мордування громадян і пособництво в цьому окупантам у період Великої Вітчизняної війни;
- збройні вторгнення на територію України, організацію збройних формувань, які чинили вбивства, розбої, грабежі й інші насильства, та особисту участь у вчиненні цих злочинів.
Тож урочисте відзначення на державному рівні учасників незаконних збройних формувань, що не підлягають реабілітації є не тільки недоцільним, а й таким, що повністю суперечить нормам чинного законодавства та Конституції України.
І на кінець, реалізація цієї Постанови Верховної Ради України потребує виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
У той час, як мільйони громадян перебувають на межі бідності, не отримуючи належної пенсії та заробітної платні, законодавчі ініціативи опозиції щодо витрачання бюджетних коштів на впровадження державної ідеології є не тільки незаконними, а злочинним.
Обов'язком держави є забезпечення спокійних умов життя, реалізація заходів передбачених Проектом Постанови лише напружить внутрішні антагонічні протиріччя у середині країни та не знайде жодної підтримки на зовнішній арені.
Тож Харківська обласна громадська організація «ОПЛОТ» звертається до Комітету з питань культури і духовності з проханням відхилити Проект Постанови про відзначення 70-річчя створення Української повстанської армії.

04.09.2012

ХОГО "ОПЛОТ"

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх