,


Наш опрос
Діючий президент України:
Лох
Не лох
Жидівський клоун
Патріот України


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Перевиробництво скандалів триває…
  • 26 мая 2012 |
  • 22:05 |
  • VIP |
  • Просмотров: 768
  • |
  • Комментарии: 7
  • |
-9
Правоохоронні органи вже зайнялися бійкою. Оперативно-слідча група МВС вилучила всі відеоматеріали.

Перевиробництво скандалів триває…Сьогодні опозиція продовжує блокувати трибуну парламенту. Рада так і не відкрилася. Тим часом, під самим парламентом триває мітинг, який розпочався ще вчора. Понад 600 громадян виступають проти ухвалення мовного законопроекту. Поруч з ними чергують 10 автобусів міліції та «Беркуту».

Перевиробництво скандалів триває…


Спроба влади напередодні парламентських перегонів попіаритися перед своїми виборцями, перетворилася на черговий скандал. Можливо, світ цим вже не здивуєш особливо, за нинішньої української влади. Він звик бачити картинку бійки з Верховної Ради. Не говорячи про справу Тимошенко, яка все більше заганяє керівництво України в ізоляцію. Сьогодні навіть стало відомо, що Конгрес США може заборонити в'їзд Президенту Януковичу і Генпрокурору Пшонці в Америку.

Перевиробництво скандалів триває…


Олексій ТОЛКАЧОВ, громадський діяч, правник, філософ:
- Мовне питання, яке зараз підняли, є безглуздим. Партія регіонів намагається підвищити свій рейтинг за рахунок того, що вони начебто виконали передвиборчі обіцянки. Але вийде навпаки. ПР тільки втратить підтримку. Тому що мовне питання розколює українське суспільство. Виборець сумнівається в щирості ПР, яка проводить незважену політику.

Перевиробництво скандалів триває…


З іншого боку, бійки бувають в різних парламентах світу. Різниця в тому, що на фоні бійок, у нас немає нічого конструктивного. В інших парламентах наряду з бійками є результат роботи. Тому бійка в такому випадку не є великою ганьбою. Наша проблема в тому, на 20-му році державного будівництва, Україна не може зрозуміти якою мовою вона хоче розмовляти: українкою, російською, чи обома мовами одразу. Така стратегічна невизначеність, відсутність ідей, які б рухали суспільство вперед – найбільша ганьба.

Перевиробництво скандалів триває…


Я думаю, що була б велика ілюзія, якби хтось в українському суспільстві сприймав політиків як високоморальних людей, взірців поведінки. Елітою їх називають хіба що на українських телеканалах. Подібна поведінка для них є до певною мірою природною.
Скільки Україні доведеться відмиватися від такої реальності? Якщо не трапиться якихось радикальних змін, дуже довго. Має бути потужна ідея, яка визначить стратегічний розвиток всієї країни, тоді вона зможе перекрити будь-який негатив. Повинно відбутися іміджевий ребрендінг країни. Тоді вона почне асоціюватися з якоюсь прогресивною ідеєю, а не з повсякденними сварками. Приблизна така зміна відбулася в 2004 році. На той час ми мали абсолютно поганий імідж. Це пов’язувалося з касетним скандалом, з корупційними схемами Леоніда Кучми тощо. Як демократичну країну нас не сприймали. Восени 2004-го вимога суспільства до свободи слова і демократії повністю перекреслив попередній імідж. Після цього, всі зрозуміли, що Україна нова країна. Відбувся масштабний ребрендінг країни. Якщо сьогодні подібне не відбудеться, навряд чи наша країна зможе виправити свій імідж. Зменшивши бійки в парламенті, ми вже імідж не виправдаємо. Потрібні кардинальні зміни.

Костянтин МАТВІЄНКО, політолог:
- Щодо спроби внесення законопроекту про мови, тут можна повторити крилатий вираз відомого французького юриста часів Наполеона: «Це гірше, ніж злочин, це - політична помилка». Законопроект регіоналів гірше, ніж злочин проти української мови, це політична помилка. Однак, цей закон мобілізував опозицію. Опозиціонери знають, що багатьом громадянам України болить мовне питання, а спроба витіснити українську мову ще й з державного обігу призведе до зникнення її як культурного явища взагалі. Ніхто цього не хоче допустити, тому опозиція, абсолютно правильно фіксуючи реакцію суспільства, бореться за мовне питання.
Депутатам від Партії регіонів байдуже до мовного питання, адже вони вже стільки разів обіцяли його вирішити. У регіонах, де традиційно розмовляють російською, мові ніщо не загрожує. Мовна проблема абсолютно штучна. Люди ставлять інші запитання: невже немає соціальних чи економічних проблем? Всі це не вирішується, тому ПР не має відповідей. Винесення мовного питання є помилковим. Ініціатори цього законопроекту, Колесніченко та Ківалов, намагалися продемонструвати свою потрібність неформальному лідеру партії Януковичу, а продемонстрували зовсім інше - свою небезпеку для цієї партії: електорат налаштований проти них.

Сьогодні в українській політиці ані опозиція, ані влада, не мають відповіді на те, яким чином повинна розвиватися країна. Фактично, економіка не те, що припинила розвиватися чи перебуває в стагнації - вона згортається. Наближається той час, коли місцеві творення будуть неможливі. Третина наших місцевих голів не має вищої освіти та відповідних навичок. Зникає певна кваліфікація. Не кажучи вже про суди, прокуратуру та інші місцеві органи. Зникає технологічна культура здійснення влади. Навіть не технологія, а технологічна культура як уявлення про те, що влади здійснюється за певним алгоритмом і потребує певних кандидатур. Коли в країні складається подібна ситуація, доводиться бійками, викриттями, конфліктами звертати увагу виборця на себе, щоб підтримати рейтинг. Але увага не гарантує довіри і не є запорукою підтримки. Наразі ми маємо критичну ситуацію з перспективою явки на вибори: існує чітка динаміка, котра засвідчує, що дедалі більше людей не з’являться на виборчі дільниці. З наближенням виборів люди зацікавляться політикою, але зараз суспільство відштовхує від себе політиків. Останні ж намагаються повернути увагу соціуму єдиним можливим для них тепер способом - скандалом.

Перевиробництво скандалів триває…My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх