,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


В університеті Франка на захист мови філологи призупинили роботу ДЕК
-6
Про це повідомили у прес-центрі Львівського національного університету імені Івана Франка.

«Ми не можемо нині мовчати, адже впродовж наступних двох годин можуть прийняти українофобний закон», – розпочала акцію протесту проректор з науково-педагогічної роботи Звенислава Мамчур.

«Наш пікет – вияв солідарності з громадянами України, які зібралися на площі перед Верховною Радою. На філологічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка на знак протесту призупинили на дві години свою роботу ДЕКи. Українська мова – єдиний форпост і бастіон нашої державної незалежності», – заявив декан філологічного факультету, доктор філологічних наук Ярослав Гарасим.

Акцію підтримали голова Львівської обласної організації Спілки офіцерів України, полковник Петро Костюк, доктор філологічних наук, професор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Віктор Крюков, який запевнив, що на побутовому рівні немає мовного протистояння між представниками різних регіонів.

Багаторазовий дипломант і лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів Софія Федина зачитала «Відозву до народних депутатів України, усіх українців та громадян України!» Усі одноголосно підтримали звернення і завершили акцію спільним виконанням творів «Ой у лузі червона калина» та Гімн України.

Організаторами пікету були філологічний та факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, Львівське громадське об’єднання «Центр україністики», Конгрес української інтелігенції, Громадянська ініціатива «Український Національно-Державний Обов’язок».

Нагадаємо, cьогодні біля ВР близько 1 тис осіб протестують проти прийняття закону про засади державної мовної політики.

Відповідний законопроект зареєстрували у Верховній Раді народні депутати від Партії регіонів С.Ківалов і В.Колесніченко.

У пояснювальній записці зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми) - в Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, АР Крим і містах Києві і Севастополі; кримськотатарська - в АР Крим, угорська - в Закарпатській області, румунська - в Чернівецькій. Інші мови традиційних національних меншин України одержать захист у менших адміністративно-територіальних одиницях.

У той же час Венеціанська комісія вважає, що в проекті закону недостатньо гарантій застосування і захисту української мови.

Законопроект про засади державної мовної політики є в порядку денному Верховної Ради на четвер, 24 травня.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх