,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


«Отаман Хмара» прийде до читачів
-11
Вона містить уривок із загубленої під час воєнного лихоліття повісті «Їх прийшло дванадцять», скорочений варіант відомої у 30-ті роки минулого століття повісті «Отаман Хмара», спогад про автора У.Самчука «Ми вернемось за люлькою…» та статтю-дослідження Є.Шморгуна «Той, що йде в життя».

Хмара Пилип Панасович народився 1891 року в селищі Цвітна Чигиринського повіту. Ріс сиротою, утримуючи менших братів та сестер.За часів Першої світової війни — кіннотник, повний кавалер чотирьох Георгіївських хрестів, унтер-офіцер. У 1918 році на батьківщині створив загін самооборони, що швидко переріс у полк.

На осінь 1920 року чорноліський полк Хмари налічував вже до трьох тисяч козаків і старшин. Отаман мав печатку з гербом УНР і свою «валюту». Збройне формування чорноліського отамана контролювало не лише населені пункти Чигиринщини, а й Олександрійський повіт, та «гуляло» у далекому Звенигородському.3 вересня 1920 року спільно зі Степовою дивізією Костя Блакитного, на чолі тисячі гайдамаків вибив з Олександрії регулярні частини Червоної армії.

У січні 1921 р. в с. Цвітній на з’їзді отаманів Чигиринщини був призначений командиром 2-го Холодноярського кінного полку. У серпні 1921 року під тиском більшовиків залишив с. Цвітна та вирушив зі своїм загоном у ліси. Загинув у бою з підрозділами ЧК.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх