,


Наш опрос
За последние 30 лет ваша жизнь в Украине
Улучшилась
Изменилась, но не особо заметно
Ухудшилась
Я покинул Украину
Я не проживал в Украине последние 30 лет


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Українці «поїдають» співвітчизників в інтернеті через нудьгу
+1
Минулого тижня український інтернет-простір просто гудів від двох подій: випускної сукні школярки з Павлограду і проведення гей-параду у Києві. Коментатори не соромились давати оцінку діям випускниці, а також висловлювати своє ставлення до представників секс-меншин. Шаленою активністю у світовій мережі українці в черговий раз довели, що «моральні» проблеми їх турбують значно більше, ніж політичні та побутові події.

Українці «поїдають» співвітчизників в інтернеті через нудьгу
«Коментарі» за допомогою соціального психолога Олега Покальчука дізнались, чому українці так гостро реагують на «інакшість» інших людей, і чи можна з цим боротись.

Як можна пояснити шалену активність інтернет-спільноти в обговоренні особистостей, поведінка яких відрізняються від загальноприйнятих норм?

Країни пострадянського простору традиційно осудливо ставляться до тих, хто вирізняється своєю поведінкою. Тобто таке ставлення існує не тільки у нашій країні, а і в Росії, Білорусії, Грузії, рівно як і у всій східній частині Європи. В Західній Європі інша система правових стосунків і, відповідно, інше ставлення. Так вже склалость історично. Ще варто додати релігійний фактор: у нас до сьогодні Церква залишається основою того, що формує суспільну мораль. Отже, якщо вона сказала, що це збочення, значить, так воно і є.

Тобто така бурхлива реакція – це наслідок консервативності і закритості нашого суспільства?

Та ніякої бурхливої реакції не було. Всі ці історії не варті уваги, вони не є репрезентативними. Вони медійні, а не ситуативні. Репрезентативними їх роблять ЗМІ, які ці історії тиражують, дзвонять експертам і взагалі надають їм значення. До суспільних настроїв це не має жодного відношення. Ви спитайте людей села: що вони знають про геїв чи дівчину з Павлограду? Я переконаний, що або мало, або нічого. Їх це все не турбує, тому що воно їм не потрібне. Я не кажу про якісь фінансові чи інші проблеми, але психічно це - здорове суспільство. Те саме стосується і маленьких міст.

Причина навколо морального галасу - така собі міська хвороба?

Можна і так сказати. Столиця – це такий великий інформаційний чиряк, і все, що в ній відбувається, вважається належним цілий країні. Це хибне враження. Так, в столицю з усієї країни течуть потоки інформації, і серед неї є багато хорошої, але говорять більш за все про скандали. Любов до скандалів – це одна із складових людської натури. Але подивіться в суть: вийшла на цей гей-парад з одного боку сотня людей, з іншого боку теж сотня. Хіба це цифри для 46-мільйонної країни? Робити з цього якусь знакову подію просто смішно. Ну, може ще наближення літа впливає – брак тем для журналістів. А скандали завжди будуть читати. Я не знаю, чому жменька ідіотів, які вважають, що вони кращі, ніж інші, чомусь викликають більше уваги, ніж нагальні політичні чи побутові питання.

Не виправдовую я і організаторів таких парадів. Одна справа, що люди займаються своїми справами у себе вдома, роблять що хочуть, на здоров’я. Інша річ, коли ці люди намагаються публічно говорити про захист своїх прав. А насправді ніхто на їх права в нашій країні ніколи не посягав. Вони заявляють, що вони інакші і на підставі цього вимагають дотримання прав. Але ж ці права ніде не прописані. І все це в кінці-кінців впирається в гроші – фінансування одностатевих родин і т.п. В нашій країні говорити про це взагалі не на часі, коли є купа інших суспільних груп, які потребують нагальної фінансової допомоги.

Отже, на вашу думку, що робити представникам сексуальних меньшин, які вважають що їх права порушують?

Стати в чергу і чекати. У нас є інваліди, хворі, діти-сироти та інші суспільні категорії, проблеми яких треба вирішити першочергово. Я не засуджую геїв. Нічого особистого, лише черга. І тоді будь-ласка, років через сто, чи навіть більше, можна говорити про права та їх виконання. В Європі, до речі, так само все відбувалось поступово. Прийшло сто, а то і двісті років, щоби взагалі з’явилась така категорія «права секс-меншин».

А про що каже зацікавленість та агресія тих, хто активно поливає брудом і всіляко засуджує випускне плаття дівчини? Це активне відстоювання моралі, стандартна зацікавленість жіночим тілом чи за цим скриваються психологічні комплекси?

З точки зору банальної системи координат психічного здоров’я – що ми взагалі обговорюємо? Побачили люди напівголу дівчинку і почали її обговорювати. Якщо тих, всіляко висловлює думки з цього приводу це дійсно турбує, це означає, що у них не все порядку. Люди завжди пристрасно обговорюють тільки те, що якоюсь мірою їх зачіпає. В даному випадку пристрасне обговорення свідчить про проблеми сексуального плану у цих дописувачів або про негаразди в особистому житті. Я переконаний, що більшість з тих, хто підтримує цю тему – молоді люди. І у 99% з них не все в порядку з особистим життям.

У них щось відбувається не так і ця гіперкомпенсація переходить в суспільну діяльність. Якщо у людини є сім’я, діти, або улюблена дівчина, ніякі демонстрації і ніяка школярка в нижній білизні їх турбувати не буде. Виходити на гей-паради або щось там злобно писати про витівку школярки – це все говорить про те, що у людини немає нічого цікавого в житті і вона живе виключно тим, що відбувається в суспільстві.

Як Ви вважаєте, чи стануть колись українці ставитись толерантно до тих, хто вирізняється?

Щоби щось відстоювати не треба бути проти, треба бути «за». Всяка боротьба «проти» вона підбурює ситуацію, а це не сприяє вирішенню питання. Найкраще, що можуть зробити люди, які обурюються порушенням суспільної моралі – дбати про власну поведінку, власний вигляд і власне оточення. Повторюсь, що для мене ці всі події не варті уваги. У нас радикальна меншість знаходиться в межах погрішності і робити з цього щось велике та загальне, це означає працювати на них.

Джерело

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх