,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Україна - одна з останніх в рейтингу вільних економік
-7
Україна - одна з останніх в рейтингу вільних економік


Україна потрапила до найнижчої категорії "репресивних економік" світу у Клацнути рейтингу, складеному Heritage Foundation.
У переліку зі 179 країн Україна опинилась на 163-й сходинці, відставши таким чином від Росії (144) та Білорусі (153) і загалом опинившись останньою із 43 європейських країн. Втім, це на одну сходинку вище, ніж у попередньому рейтингу.

Укладачі рейтингу вважають, що основи економічної свободи крихкі і розподілені в країні нерівномірно.
"Слабкий захист прав власності та широко розповсюджена корупція відбивають бажання займатися підприємницькою діяльністю і значно підривають перспективи довгострокового економічного розвитку", - сказано в доповіді про ситуацію в Україні. Водночас автори рейтингу відзначають певне покращення ситуації в Україні: зокрема, у сфері монетарної свободи та боротьби з корупцією.
При цьому автори рейтингу наголошують, що судова система в країні не вільна від політичного втручання.

"Після кількох років потужного зростання життєздатність української економіки похитнулася частково через глобальне економічне сповільнення, а також через загалом кволі зусилля з підвищення ефективності контролюючих органів та стосовно відкриття ринків міжнародним інвестиціям", - йдеться у поясненні до рейтингу.

Лідерство у переліку вже 18-й рік поспіль посідає Гонконг. На другому місці Сінгапур, далі - Австралія, Нова Зеландія і Швейцарія.
Індекс економічної свободи складають на основі оцінки ефективності законів, їхньої дієвості, кількості урядових чиновників і контролюючих органів, а також відкритості ринків.

У світі меншає свобод
У звіті наголошують, що впродовж останнього року ситуація з економічною свободою в світі вцілому погіршилася. Експерти пов'язують це, насамперед, із величезним державним втручанням на тлі кризи.

10 найвільніших економік світу
Гонконг
Сінгапур
Австралія
Нова Зеландія
Швейцарія
Канада
Чилі
Маврикій
Ірландія
США

"Уряди пояснюють такі витрати необхідністю знову запустити економічне зростання, але це не спрацьовує", - говорить президент Heritage Foundation Едвін Фелнер. - "Ми вважаємо, що настав час дати шанс ринку показати, на що він здатний".
Експерти відзначили згортання економічних свобод у Північній Америці і Європі. При цьому зворотний процес зафіксований у багатьох азійських країнах і низці держав Центральної та Південної Африки.

Разом з тим, як заявив голова Heritage Foundation, Сінгапур скорочує відставання.
Маврикій став першою африканською країною, що увійшла в топ-10 найвільніших економік світу.
Сполучені Штати в рейтингу займають 10 місце, хоча роком раніше були на 9-му місці.
Найпотужніша у світі економіка, що розвивається, - Китай - опустився на три позиції вниз з 135 на 138 місце.
Великобританія посіла 14 місце, піднявшись на два рядки вгору.

Найвільнішою економікою серед колишніх радянських республік визнана Естонія, яка має 16 місце і обійшла в рейтингу Фінляндію, Швецію та Німеччину.

В найнижчій категорії разом з Білоруссю і Україною опинилися Узбекистан (164) і Туркменістан (168). Замикають рейтинг Куба (177), Зімбабве (178) і Північна Корея (179).

У Росії - примарні перспективи
Ситуація з економічними свободами в Росії за минулий рік практично не змінилася.
Експерти Heritage Foundation наголосили на значному поліпшенні з показником свободи ведення бізнесу. Однак це не дозволило покращити позицію країни в рейтингу, оскільки водночас експерти відзначили значне погіршення показників контролю за держвитратами.
"За останні роки російський уряд продемонстрував недостатньо зусиль - якщо взагалі намагався щось зробити - в галузі економічних реформ", - йдеться в коментарі упорядників рейтингу.
Незважаючи на те, що значні прибутки від вуглеводнів підтримували економіку на плаву, довготермінові перспективи, на думку експертів, залишаються примарними.

My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх