,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Сядуть усі
  • 24 сентября 2011 |
  • 17:09 |
  • polvic |
  • Просмотров: 883
  • |
  • Комментарии: 0
  • |
-1
Від звичного життя відомого українського блогера Олександра Володарського відділяє високий кам’яний паркан, колючий дріт і троє залізних дверей Ірпінського виправного центру № 132. Рік обмеження волі він дістав не за крадіжку або бійку. Сувору вітчизняну Феміду 23-річний публіцист розгнівав ексцентричною, але нешкідливою витівкою: у 2009 році Володарський з партнеркою в костюмах Адама і Єви імітували статевий акт під стінами парламенту. Таким екстравагантним чином блогер хотів привернути увагу до незаконної, на його думку, діяльності Національної експертної комісії з захисту моралі. Однак натомість опинився за ґратами.

«Звичайно, це абсурд, коли за таке дрібне порушення людину фактично позбавляють волі, — коментує гучну історію Юрій Василенко, колишній суддя столичного Апеляційного суду. — Але в нашій країні це норма: у нас прийнято саджати навіть за дрібні злочини».

Суддя має рацію: сьогодні кожен четвертий український ув’язнений потрапляє на нари за крадіжку, часто незначну. За ґратами в Україні сидять навіть люди, які вчинили економічні злочини, які в усьому цивілізованому світі логічно викуповуються штрафами або майном. Сьогодні кожен четвертий український ув’язнений потрапляє на нари за крадіжку. Внаслідок подібної жорсткої політики країна стала одним з європейських лідерів за часткою ув’язнених від усього населення. З показником 338 зеків на 100 тис. осіб Україна в Європі поступається тільки Росії (570 ув’язнених), Грузії (538) та Білорусі (385). Більше того, нинішня влада робить усе, щоб наздогнати білорусів: торік тюремне населення України зросло на 4,2 % — це рекорд для останніх 11 років. У результаті нині у вітчизняних колоніях перебувають 154 тис. ув’язнених.

За словами Віталія Хведчука, головного психолога Державної пенітенціарної служби (ДПС), органу, який курирує колонії та інші подібні заклади, влада свідомо використовує жорсткі методи покарання, намагаючись захистити суспільство від небезпечних елементів і зупинити зростання злочинності.

Однак парадокс у тому, що чим більше в Україні заповнені в’язниці, тим сильніше криміналізується суспільство і зростає кількість злочинів. Так, минулого року, що ознаменувався істотним зростанням тюремного населення, зріс і рівень злочинності, причому відразу на 15 %. Україна в даному випадку є чудовою ілюстрацією європейської тенденції, яка показує: у країнах, де частка зеків мала, малий і відсоток серйозних злочинів, наприклад, убивств. І навпаки.

Криміналізація суспільства — це лише один із податків, який сплачують українці за практику судової суворості до будь-яких правопорушників. Зростаючий контингент ув’язнених впливає і на кишені пересічних громадян. Тільки в нинішньому році на пенітенціарну систему з гаманців платників податків держава витягне 2,5 млрд. грн., тобто на 200 млн. грн. більше, ніж роком раніше. «Коли країна намагається боротися зі злочинністю, будуючи нові в’язниці або по самінісіньку зав’язку забиваючи старі, вона приречена на провал», — каже Нільс Крісті, всесвітньо відомий норвезький кримінолог. Крісті — автор ідеї лібералізації системи покарань у скандинавських країнах, завдяки якій злочинність там значно знизилася.

Рецепт, який сивочолий професор дає Україні, гранично простий: потрібно ознайомитися з європейським досвідом і зробити систему покарань якомога гуманнішою. Дуже християнський підхід, підтверджений скандинавською практикою: там на 100 тис. вільних громадян, за даними авторитетного англійського сайта World prison population list, в середньому припадає лише 73 зеки. Наприклад, у Норвегії кількість убивств у перерахунку на ті ж 100 тис. населення вдев’ятеро менша, ніж в Україні.

My Webpage
Отредактировал irenasem (24 сентября 2011)

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх