,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Суспільна підтримка Незалежності висока, як ніколи
  • 24 августа 2011 |
  • 19:08 |
  • bayard |
  • Просмотров: 998
  • |
  • Комментарии: 15
  • |
0
Якби референдум щодо проголошення державної незалежності України відбувався сьогодні, підтримали б незалежність 62,8% опитаних, що є найвищим показником за весь час, коли проводилися подібні опитування.

Водночас, частка тих, хто позитивно відповідає на запитання, чи є Україна дійсно незалежною державою, є меншою, ніж частка тих, хто відповідає негативно (відповідно 37,4% і 49,8%), тоді як, наприклад, у серпні минулого року ці частки були приблизно рівними (відповідно 43,2% і 44,7%).

Більшість громадян України (67,5%) вважають День Незалежності святом (19,3% опитаних відповіли, що День Незалежності для них — «дійсно велике свято», 48,2% — «звичайне свято, як і інші офіційні свята»). 30,9% не вважають День Незалежності святом (25,8% дають відповідь, що для них це «не свято, а звичайний вихідний день», 5,1% — що взагалі «цей день повинен бути робочим»). Частка тих, хто вважає День Незалежності святом, є найвищою за весь час, коли проводилися подібні опитування, а частка тих, хто не вважає його святом — найменшою.

Разом з тим, відносна більшість опитаних вважають, що їхня родина більше втратила від здобуття Україною незалежності (45,2%), тоді як лише 23,2% вважають, що їх родина більше виграла.

61,7% опитаних вважають, що порівняно з 1991 роком ситуація в країні в цілому погіршилися. Відповідаючи на запитання, як змінилася ситуація в Україні у різних сферах суспільного життя порівняно з 1991 роком, найчастіше опитані відзначають погіршення ситуації у сфері боротьби з корупцією (70,1%, тоді як у серпні минулого року таку відповідь давали 61,4%), у рівні соціальної захищеності (відповідно 65,2% і 51,4%), у рівні життя населення (відповідно 63,7% і 49,1%), погіршення економічної ситуації (відповідно 63,1% і 47,8%), підвищення рівня злочинності (відповідно 63,1% і 53,0%). Найрідше вказують на погіршення ситуації стосовно рівня демократії — 35,6%, однак, на покращення ситуації в цій сфері вказують ще менше респондентів (28,4%). У серпні минулого року ці показники становили відповідно 28,5% і 32,6%.

Громадяни вище оцінюють свій власний рівень зацікавленості у зміцненні незалежності України, рівень зацікавленості більшості населення країни і опозиції, ніж рівень зацікавленості влади у цьому.

Більшість респондентів вважають, що зміцненню незалежності України заважають енергетична залежність (73,8%), диктат економічних умов з боку міжнародних фінансових організацій (71,9%), розташування іноземних військових баз на території України (55,7%). Лише 26,0% дотримуються думки, що належності заважає вільне функціонування на території України іноземної преси (53,9% вважають, що не заважає).

На думку опитаних, найбільшою мірою від проголошення незалежності виграло керівництво країни (так вважають 37,7% респондентів) і люди, схильні до підприємництва (31,0%).

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 10 по 17 серпня 2011 року. Було опитано 2007 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та АР Крим за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як стратифікована, багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у 132 населених пунктах (із них 74 міських та 58 сільських поселень). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх