,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Автобани в Україні за 10 років: примара чи реальність?
0
Уряд обіцяє побудувати в Українці швидкісні автобани упродовж десяти років. Експерти у таку можливість вірять, проте схеми фінансування подібних проектів поки що невизначені.

П’ять – шість автобанів за десять років обіцяє побудувати для українців уряд у Києві. Відповідну заяву днями зробив віце-прем’єр-міністр та міністр інфраструктури Борис Колесніков. Уже на наступний рік, за його словами, планується спроектувати дороги Донецьк – Луганськ, Донецьк – Маріуполь, а потім – зайнятися проектуванням абсолютно нової траси Київ – Дніпропетровськ та певних ділянок доріг Одеса – Ростов та Москва - Сімферополь.

Обіцянки зараз, гроші – потім

Колесніков – не перший представник української влади, який робить подібні заяви. Сучасні автобани українцям іще за часів минулих урядів обіцяли різні міністри транспорту – зокрема, Микола Рудьковський та Геогрій Кірпа. З ім’ям останнього пов’язане навіть будівництво гучного на той час проекту траси Київ – Одеса, який зрештою так і не було виконано до кінця, проте який «з’їв» водночас величезні кошти з держбюджету.

Як і в якому обсязі фінансуватиметься будівництво чергових обіцяних автобанів, Колесніков не уточнив, а в міністерстві інфраструктури поки лише обіцяють знайти відповідь на це питання. Сьогодні там хваляться високим рівнем фінансування будівництва доріг у переддень «Євро-2012» та обіцяють відкрити до кінця цього року рух на 1500 км автошляхів після реконструкції. «Протягом січня – червня 2011 року виконано дорожніх робіт на загальну суму 3,5 мільярди гривень – 181% до відповідного періоду 2010 року», - ідеться у відповіді прес-служби міністерства на запит Deutsche Welle.

Експерт: шанси є

З тим, що сьогоднішні заяви як ніколи близькі до втілення в життя, погоджуються навіть ті, хто працював у галузі за попереднього уряду. «Враховуючи те, що сьогодні всі гілки влади працюють злагоджено, з високою вірогідністю можна припустити, що такий проект отримає відповідну адміністративну підтримку», - сказав Deutsche Welle колишній голова «Укравтодору» Вадим Гуржос.

Автобани в Україні за 10 років: примара чи реальність?


Найбільш вірогідним сценарієм фінансування будівництва доріг, за його словами, може стати запозичення коштів під гарантії уряду на внутрішньому ринку. «Подібна схема, з використанням вексельних інструментів за вже виконані роботи підрядниками, була успішно застосована в 2009/10 роках під час кризи і відсутності бюджетного фінансування», - каже Гуржос.

До того ж, за словами експерта, держава цілком може продовжити залучати для будівництва автобанів позики міжнародних фінансових інститутів, таких як ЄБРР, ЄІБ та Світовий банк.

Екс-очільник автомобільної служби водночас застерігає: під час реалізації масштабних інфраструктурних проектів існує небезпека інфляційних процесів в економіці. Та водночас він запевняє, що український досвід поки що не призводив до суттєвої інфляції в наслідок великий інвестицій в будівництво доріг, а оздоровчий ефект від таких проектів для економіки набагато суттєвіший, каже Гуржос.

Платних державних доріг не буде…

Незважаючи на такі експертні прогнози, комунікація влади із нинішнім керівництвом «Укравтодору» про абсолютний консенсус у баченні майбутнього будівництва автобанів не свідчить. У цьому відомстві ще в червні заявляли про наміри вже цьогоріч виставити на концесійний конкурс дві-три автодороги. Себто будувати дороги мав би певний інвестор, користувачі б за них платили, а держава доплачувала концесіонеру в тому разі, якщо дорогу використало менше автомобілів, ніж передбачено домовленості.

З різкою критикою таких намірів виступив днями віце-прем’єр Колесніков. «Вся інформація від «Укравтодору» є необ’єктивною і є абсолютно особистою думкую певних керівників», - сказав він і зазначив, що за нинішнього рівня середньої заробітної плати в Україні держава на подібні проекти не піде. «Проте ми готові співпрацювати з інвесторами, які схочуть будувати в нас приватні дороги, за умов, якщо вони нестимуть повну відповідальність за всі ризики, пов’язані з їхнім бізнесом».

Та поки українці платять акциз у складі ціни на бензин, морального права вимагати з автолюбителів гроші за користування дорогами держава не має, зазначив віце-прем’єр.

…але до їх появи варто готуватися

В «Укравтодорі» заперечують наявність будь-яких непорозумінь з урядом. У прес-службі відомства офіційних коментарів Deutsche Welle отримати не вдалося. Та на особисте переконання одного з працівників служби, концесію варто розглядати лише як один з варіантів розвитку галузі на далеко не найближчу перспективу, а реакція Колеснікова є наслідком викривлення заяв керівництва служби в пресі. Ідея концесії, згідно з особистою думкою працівника, також має розглядатися як варіант залучення коштів для будівництва доріг поряд з іншими. Мовляв, якщо постійно казати про утопічність такої ідеї для України, то вона буде сприйматися як така і через багато років.
Deutsche Welle

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх