,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Винаходи українських школярів: дозиметр, 3-D системи сканування та протипожежний літак
  • 8 июня 2011 |
  • 07:06 |
  • bayard |
  • Просмотров: 106379
  • |
  • Комментарии: 4
  • |
0
Наприклад, Ярослав Троян із Умані розробив систему спостереження за лісовими пожежами: "Все почалось з того, що я побачив у новинах, як бабуся, задихаючись від диму, розповідала, що у неї від задухи сильно страждають кури. Я створив авіамодель (її лісник запускатиме у повітря щоранку) та дві системи, які до неї приєднуються: одна записує відео, інша - транслює у реальному часі на комп'ютер".

Авіамодель підніметься на 150 м, зніме те, що відбувається внизу, охоплюючи площу 10 кв км, та опуститься прямісінько під ноги ліснику. На все це піде 5 хвилин. Наразі для виявлення пожежі, МНС піднімає у повітря літак, проте це дорого. А ця модель дешевша інших безпілотних систем - всього лише 2 тис. грн. "Волинь-ліс" уже зацікавився розробкою.

Винаходи українських школярів: дозиметр, 3-D системи сканування та протипожежний літак


Свій винахід київський школяр Олександр Давидов назвав "таратайка": по суті - це магазинний візочок, обладнаний у автомобіль для інвалідів на електриці.

"Їхати він буде зі швидкістю 5-6 годин на акумуляторі зі швидкістю 10-15 км на годину. Потім заряджається 8 годин", - розповідає винахідник. "Зламатися їй складніше, ніж промисловим аналогам - мотор від "Жигулів", міцний візок, рама. Тобто, немає якихось тонких деталей", - каже винахідник. Проте насправді найголовнішим досягненням розробки є її вартість: всього 500 грн. Ціна електровізку у магазині - від 20 тис. грн.

Винаходи українських школярів: дозиметр, 3-D системи сканування та протипожежний літак

Десь рік тому 17-річний сумчанин Владислав Родін дістався зони ЧАЕС. Дозиметр узяв напрокат - надто дорогий прилад.

"Коли повернувся, зрозумів: людина має знати, що за середовище загрожує їй. Зараз, після Японії, це взагалі дуже важливо. А хіба може звичайна людина дозволити собі прилад за 1000 грн.? Я розробив свою мікросхему, котра дає не менш точний результат, але при цьому він у 200 разів дешевший, в 5 разів - легший і в 2 рази менший".

Винаходи українських школярів: дозиметр, 3-D системи сканування та протипожежний літак
Міні-дозиметр


До радіогуртка Владислав ходить уже 5 років: "Спочатку записався на фотографію, але скоро поставив керівнику таке питання з апаратної частини, що він направив мене до електромеханіків". А ті учнем задоволені: "Не пропускає жодного заняття, він сирота і живе з сестрою. У Влада навіть мобільного немає! Може, ще трошки позаймається і телефон собі із підручних матеріалів збере".

Киянин Кирило Козлов придумав, як захистити частину України від повеней, одночасно вирішивши проблему із електроенергією.

"Побудувати на гірських річках ГЕС. Інновація у тому, що вода буде падати з висоти приблизно 500-600 м і давати більше енергії: наприклад, на Дніпровській ГЕС висота всього 30 м. Комплекс окупиться приблизно за 5 років", - пояснює Кирило. Подібні ГЕС існують лише за кордоном, при цьому використовується лише річкова вода.

Винаходи українських школярів: дозиметр, 3-D системи сканування та протипожежний літак
Модель ГЕС


15-річна школярка із Запоріжжя Олена Свєтлова написала комп'ютерну програму, котра значно полегшить життя медпрацівникам та виключить помилки у аналізах крові.

"Це фільтр, котрий прибирає з фотографії аналізу клітини заданого типу. Наприклад, на фото "до" є фіолетові крапки - тромбоцити, а на фото "після" - уже немає. Ті, що залишилися, дуже легко підрахувати навіть вручну".

Винаходи українських школярів: дозиметр, 3-D системи сканування та протипожежний літак
Фільтр для аналізу крові


"Працюю над тим, аби програма рахувала сама. Цю систему можна широко використовувати, наприклад, "витирати" туманність, аби роздивитися за нею сузір'я", - каже дівчина.

У ряд секретних місць нині можна потрапити, показавши лише відбитки пальців. А от львів'янин Роман Гоція розробив аналог такій системі, котра у майбутньому може захистити, наприклад, доступ у сховища банків.

"Але поки що поставлю на вхід до своєї кімнати - щоби мама не створювала косметичного ладу у моєму творчому безладі", - сміється хлопець. "Я вигадав 3-D сканування обличчя", - зауважує винахідник.

Винаходи українських школярів: дозиметр, 3-D системи сканування та протипожежний літак

"2D - хоч його вже й поставили за кордоном на автомати із продажу цигарок, наприклад, - не дуже надійне. Береш, роздруковуєш якісне фото потрібної людини, і систему можна обдурити. У мене ж враховуються вилиці, а у кінці сканування потрібно ще й моргнути, чи підняти брови, чи посміхнутися - щоб довести, що ви людина. Прилад складається із чотирьох частин: камера, лазер, мотор, що рухає камеру, і комп'ютер із спеціальною програмою", - пояснює школяр.

Зараз Роману 17 років. Програмує він уже 2 роки. А програмне забезпечення для свого приладу створив лише за три тижні.

Промисловий "копач" для картоплі - чималий та прикріплюється до трактору. Господаою з невеликим городом він не потрібен, та й наймати трактор - не дешево. Тому десятикласник Максим Варянко із Чорткова створив компактну "домашню" версію.

Винаходи українських школярів: дозиметр, 3-D системи сканування та протипожежний літак
Картопляний копач


"Це - рама на колесах, на ній - вал із лопатями. Вони входять у землю не прямовисно, як у колгоспних, а під кутом 30°, що потребує менших енергетичних витрат. Земля разом із картоплею передається в циліндр, відсіюється, а картопля збирається у мішок. І головне: конструкція починає рух не мотором, що дорого, а за рахунок передачі від задніх коліс, тобто її можна прикріпити до коня чи до мотоциклу. Із фермерами з моєї області ми обговорювали, що вони можуть надати мені матеріали, а я їм виготовлю копач", - розповідає хлопець.
My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх