,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


ВМС України. 10 років під прапором вітчизняного флоту
  • 18 мая 2011 |
  • 21:05 |
  • OkO55 |
  • Просмотров: 130054
  • |
  • Комментарии: 3
  • |
0
У Севастополі на підводному човні “Запоріжжя” Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбулося навчання на тему “Рятування особового складу аварійного підводного човна. Вихід через торпедні апарати”.

-- Воно стало своєрідною прелюдією до українсько-російського навчання “Фарватер миру-2011”, одним із епізодів якого стане надання допомоги аварійному підводному човну пошуково-рятувальними силами двох флотів, -- повідомив керівник навчання -- начальник Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт Військово-Морських Сил Збройних Сил України капітан 2 рангу Віктор Двухшорстнов.

ВМС України. 10 років під прапором вітчизняного флоту


У заході, який відбувся на території 13-го судноремонтного заводу Чорноморського флоту Російської Федерації, взяли участь підводний човен “Запоріжжя”, санітарний катер “Сокаль” з групою медиків Військово-медичного клінічного центру Кримського регіону, рейдовий водолазний катер “Ромни” Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт ВМС Збройних Сил України та морське водолазне судно ВМ-125 Чорноморського флоту Росії.

За задумом навчання, під час ходових випробувань підводного човна, який йшов у надводному положенні, стався вибух у другому відсіку. Його було ізольовано, але внаслідок загрози затоплення судна командир прийняв рішення евакуювати екіпаж за допомогою аварійно-рятувальних засобів.

У першому відсіку, де знаходилося вісім членів екіпажу, заклинило торпедно-завантажувальний люк, тому командир віддав наказ залишати човен через носові торпедні апарати.

ВМС України. 10 років під прапором вітчизняного флоту


Під час навчань екіпаж спочатку передав умовно постраждалих на борт санітарного катера “Сокаль”, після чого завантажив необхідні запаси на рятувальні плоти та сам почав залишати підводний човен.

В ході навчання дії підводників страхували водолази Центру пошукових та аварійно-рятувальних робіт ВМС ЗС України та пошуково-рятувальної служби Чорноморського флоту РФ.

Для надання допомоги постраждалим на санітарному катері “Сокаль” підготували амбулаторію та ізолятор, а на російському морському водолазному судні ВМ-125 й українському рейдовому водолазному катері “Ромни” -- декомпресійні камери.

Водночас, екіпаж підводного човна “Запоріжжя”, де командир капітан 2 рангу Денис Клочан, відпрацював чіткі дії під час аварійної ситуації, що склалася.

Слід зазначити, що одним із епізодів майбутнього російсько-українського навчання “Фарватер миру -- 2011” стане проведення рятувальної операції з надання допомоги екіпажу аварійного підводного човна, в ролі якого діятиме ПЧ “Запоріжжя”.

Довідка. Спільне українсько-російське навчання “Фарватер миру” вперше відбулося у 1997 році. Потім, за згодою сторін, вони проходили раз на два роки -- у 1999, 2001 і 2003 роках. У них брали участь кораблі, катери, допоміжні судна, літаки та вертольоти морської авіації, а також підрозділи морської піхоти двох флотів.

Проведення навчань “Фарватер миру” було поновлено у 2010 році у формі командно-штабного комп’ютерного навчання без залучення сил. Тоді ж міністри оборони України й Росії Михайло Єжель та Анатолій Сердюков прийняли рішення проводити навчання “Фарватер миру” щороку за участю сил Чорноморського флоту РФ та Військово-Морських Сил ЗС України.

Аркадій РАДКІВСЬКИЙ, Дніпропетровський регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Т. моб. +38(067)4218104

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх