,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Фьодорич, це - кидок: Тимошенко написала статтю про Митний союз
-4
Фьодорич, це - кидок: Тимошенко написала статтю про Митний союз

Лідер партії Батьківщина Юлія Тимошенко впевнена, що в разі вступу до Митного союзу Україна втратить значну частину свого суверенітету, а Президент Віктор Янукович - своєї влади.

Про це вона написала у своїй статті для Дзеркала тижня. Україна.

"Наша влада, м'яко кажучи, не дуже добре розбирається в геополітиці ... Але я сподіваюся, що українському Президентові все ж хтось пояснить, що вступ України до Митного союзу - це фактично перший крок до втрати державності з усіма її атрибутами. З посадою Президента включно. Як непотрібною", - пише Тимошенко.

Вона нагадує, що члени Митного союзу нерівноправні, а голоси в ньому розподіляються в таких пропорціях: Росія - 57%, Казахстан - 21,5, Білорусь - 21,5. "І, навіть враховуючи те, що рішення в МС затверджуються двома третинами, не треба бути великим математиком, щоб побачити, що одній конкретній країні буде приймати рішення значно легше, ніж іншим ... У Договорі про створення МС зазначено, що будь-яка сторона, яка не погоджується з рішенням Комісії МС, може вимагати винести таке питання на розгляд "вищестоящого органу", який складається з президентів відповідних країн. Так що, фактично пропонується передати наддержавні повноваження в руки президентів ", - зазначає Тимошенко.

"Тут усім нам варто задуматися, чим мотивована така глибока готовність зазнати багатомільярдних жертви заради нас. Так само як і належить прийняти до уваги чіткий меседж Євросоюзу: Митний союз несумісний з угодою про Зону вільної торгівлі з ЄС, а значить, і з угодою про політичну асоціацію. А від прогресу щодо цих двох питань безпосередньо залежить вся наша європейська перспектива", - підкреслює вона.

У той же час, впевнена лідер Батьківщини, зона вільної торгівлі з Євросоюзом нічим не загрожує Україні. "По-перше, в Зону вільної торгівлі немає ніяких "таємних палат", які можуть делегувати національні права України якимось третім силам. По-друге, при ЗВТ передбачається вирішувати суперечки в арбітражному порядку. Арбітраж регулюється правилами Всесвітньої організації торгівлі. І ЄС, і Україна можуть домовлятися про застосування норм права (європейського або українського) для вирішення суперечок ... Підсумовуючи можливості вступу України до Зони вільної торгівлі, можемо зробити висновок, що ЗВТ не становить для Української держави реальних загроз. За винятком, можливо, самого слова "зона", яке може викликати якісь негативні асоціації в українського Президента", - вважає вона.

Тимошенко пропонує доступними для Президента способами показати, що він особисто може втратити в разі вступу України до Митного союзу: "Втратити те, заради чого він і прийшов на посаду глави держави, втратити можливість втілення принципу "розділяй і володарюй". Як не дивно, але, може, не національні інтереси і державницька ідеологія, а елементарні фінансово-майнові апетити Президента застережуть його від цього кроку".

"У самому крайньому випадку можна по всьому шляху - з вулиці Банкової аж до Межигір'я - поставити білборди з повідомленнями доступною для Віктора Федоровича мовою:" Федорич, це - кидок ", - резюмує Тимошенко.

Як повідомлялося, третій президент України Віктор Ющенко також вважає, що після вступу до Митного союзу Україна може втратити політичну незалежність.


-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх