,


Наш опрос
Какие эмоции вызывает у вас отдых Президента Украины на Мальдивах?
Никаких. А должны?
Восхищение
Негодование
Зависть
Недоумение
Уважение
Смех
Обиду за державу
Злорадство
Мальдивы это где?


Показать все опросы
Other


Курсы валют


Курсы наличного обмена валют в Украине

Внешний вид


Уряд назвав ідею "русского мира" вчорашнім днем
  • 16 апреля 2011 |
  • 17:04 |
  • bayard |
  • Просмотров: 255251
  • |
  • Комментарии: 3
  • |
0
Міністр Віктор Балога закликав вірян Московського патріархату "не домішувати ідеологію вчорашнього дня, привнесену ззовні, до національних інтересів України"

Будь-яке втручання в здійснення функцій держави з боку будь-яких церковних організацій і релігійних громад суперечить Конституції України і може розглядатися як тиск на органи влади.

Про це заявив міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, коментуючи заклик вірян Московського патріархату до вищого керівництва України припинити інтеграцію в Євросоюз.

За його словами, церковні діячі виступають проти Євросоюзу - потужної міжнародної організації з високими стандартами громадського та економічного життя. Замість цього вони просувають ідею неіснуючого та аморфного утворення. "Це очевидно непорівнянні поняття. Не потрібно домішувати ідеологію вчорашнього дня, привнесену ззовні, до національних інтересів України, орієнтованих у майбутнє", - цитує міністра ЛІГА.net.

Так, Балога зазначив, що Основний Закон України чітко відділяє церкву і державу. Відповідно, розмежовуються і прерогативи цих установ. "Це звернення явно виходить за рамки відносин між церквою та державою. Судячи з оприлюднених закликів, окремі православні діячі значно переоцінили своє значення в громадському і релігійному житті", - підкреслив він.

"Така поведінка несумісна з правилами світської держави. Звичайно, в демократичній країні кожен може вільно висловлювати свої думки і побажання. Проте тональність послання і категоричність оцінок не залишає сумніву, що мета авторів - натиснути на президента і уряд з метою ухвалення вигідних рішень. Згадка про те, що Російська православна церква благословила нинішнього главу держави на президентську діяльність, нагадує вимагання поступок", - зазначив Балога.

Балога також вказав на неприпустимість вимог про надання православній церкві домінуючого статусу. В зв'язку з цим політик звернув увагу на норму Конституції, яка виключає надання будь-яких привілеїв за релігійною ознакою. "Нам усім, незалежно від віри, потрібно жити в гармонії, а не боротися за якісь особливі права. Це змагання не принесе спокою в громадське життя. Природнішими для релігійних діячів були б заклики не до виділення якоїсь церкви, а до миру, згоди та єднання всіх українців", - вважає політик.

Нагадаємо, раніше православні громадські організації Української православної церкви Московського патріархату закликали президента Віктора Януковича, прем'єр-міністра Миколу Азарова та Верховну раду надати УПЦ МП статус домінуючої церкви в Україні.
My Webpage

-->


Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут видеть и оставлять комментарии к данной публикации.

Вверх